همه‌ی خبرهای امروز
 • kargah.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۹:۴۸

  جلسه معرفی وب سایت جدید فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد

  سایت جدید شامل ویژگی های گرافیکی و بهینه شده جهت استفاده با موبایل می باشد.

 • ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۵۸

  تماس با هیات

 • ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۵۶

  کلیپ افتتاحیه یازدهمین کنگره سراسری پزشکی ورزشی1395

 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۴۹

  امضاء تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان ها و پزشکی ورزشی کرمانشاه

  اداره کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کرمانشاه با هدف تحقق اهداف پیش بینی شده در راستای توسعه سلامت کارکنان، زندانیان و سربازان، بهبود وضعیت اماکن ورزشی، پوشش خدمات درمانی و توسعه پژوهش در تعاملی سازنده و مثبت با هیأت پزشکی ورزشی تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و درمانی امضاء کرد.

 • ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۹:۲۷

  آغاز ثبت نام دوره آموزشی ورزش در بارداری(کرمانشاه)

  کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه در راستای توسعه سلامت و حمایت همیشگی از ورزش همگانی، دوره آموزشی یکروزه ورزش در بارداری را در تاریخ 23 دی ماه برگزار می کند.

 • شانه ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۰۹:۴۳

  سندرم گیر افتادگی شانه

  این عارضه در ورزشکاران بخصوص در ورزش هایی مثل شنا، بیس بال و تنیس که دست بالای سر می رود، زیاد دیده می شود. در کسانی هم که بخاطر شغل خود دست خود را زیاد بالای سر می برند (مثل نقاش ها و کارگران ساختمانی) گاهی یک حرکت نابجای اندام فوقانی یا یک ضربه هم می تواند این عارضه را ایجاد کند.

 • زانو ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۰:۲۱

  علل درد زانو

  غالبا زانودرد در اثر استفاده بیش از حد، کم تحرکی، گرم و سرد نکردن بدن موقع ورزش و یا کشش نامناسب بدن ایجاد می‌شود.

 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۰:۱۵

  کمیته روانشناسی هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه برگزار کرد؛

  کارگاه آموزشی« حمایت؛ ستون اصلی هویت ورزشکاران»

  کمیته آموزش و پژوهش کرمانشاه با هدف تعامل سازنده با هیأت های ورزشی و در راستای بهبود عملکرد و کارایی ورزشکاران و با رویکرد تقویت نقش والدین و مربی در حمایت از ورزشکاران، کارگاه آموزشی یکروزه ای ویژه والدین ژیمناست های حرفه ای برگزار کرد.

 • تغذیه ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۰

  بهترین غذاهای چربی سوز

  مواد غذایی زیر از طریق افزایش احساس سیری باعث کاهش کالری دریافتی می شوند. کاهش کالری دریافتی باعث سوختن چربی ها برای تامین نیازهای انرژی بدن می شود.

 • دوره روانشناسی ورزشی(کرمانشاه) ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۱:۰۶

  دکتر سامع:

  ورزش کودکان باید جنبه سرگرمی داشته باشد نه رقابت

  دوره آموزشی روانشناسی ورزشی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و دانش مربیان و ورزشکاران در راستای توسعه سلامت روحی و روانی در ورزش همگانی و بهبود عملکرد و کارایی ورزشکاران فعال در سطوح قهرمانی با حضور ۱۱۰ نفر در کرمانشاه برگزار شد.

 • دوره روانشناسی ورزشی(کرمانشاه) ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۱:۰۴

  دوره روانشناسی ورزشی(کرمانشاه)

  دوره آموزشی روانشناسی ورزشی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و دانش مربیان و ورزشکاران در راستای توسعه سلامت روحی و روانی در ورزش همگانی و بهبود عملکرد و کارایی ورزشکاران فعال در سطوح قهرمانی با حضور 110 نفر در کرمانشاه برگزار شد.

 • انسداد ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۸:۳۳

  آشنایی با پدیده انسداد در ورزشکاران

  پدیده انسداد ( choking) در ورزشکاران چیست؟ ورزشکارانی که در تمرین شایستگی خود را نشان می دهند اما نمی توانند در طول مسابقه به همان خوبی عمل کنند معمولا به انسداد متهم می شوند.انسداد به معنی ناتوانی در عملکرد براساس معیارهای تعریف شده قبلی می باشد.( برای دریافت بروشور فایل های ضمیمه را دانلود فرمایید )

 • هیجان ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۸:۲۹

  روانشناسی مثبت در ورزش

  مفهوم آمادگی روانی در ورزش علاوه بر شناسایی و کنترل متغیرهای منفی، شامل تقویت و ارتقا متغیرهای مثبت مانند تاب آوری نیز می باشد. تاب آوری (Resilience) یکی از این مفاهیم مورد مطالعه روانشناسی مثبت است.

 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۱:۳۷

  با استقبال ۲۰۰ نفره در کرمانشاه برگزار شد؛

  کارگاه آموزشی گام به گام با ورزش کودک

  کارگاه آموزشی گام به گام با ورزش کودک با هدف توسعه سلامت و ایجاد نشاط برای جامعه با رویکرد هدایت و حمایت صحیح والدین جهت رشد و تعالی کودکان بالخص در محیط ورزش با همکاری هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه و مهد کودک شیما با روز سه شنبه به مدت ۴ ساعت آموزشی با حضور ۲۰۰ نفر از والدین در محل سالن آمفی تئاتر حضرت ولی عصر ( عج ) ورزش و جوانان کرمانشاه برگزار شد.

 • تغذیه ۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۰۹:۲۲

  راهکارهای بعد از پرخوری

  برای چند لحظه آرام باشید. خبر خوب این است که اگر شما نسبت به غذا خوردن خود حساس باشید و به طور منظم ورزش کنید، یک وعده غذایی شما را از بین نمی برد. برای افزایش نیم کیلو در چربی بدن، شما باید ۳۵۰۰ کالری انرژی مصرف کنید.

 • نوشیدنی ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۱:۲۶

  نوجوانان نوشیدنی های انرژی زا مصرف نکنند

  کمیته تغذیه هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه در راستای ارتقا سطح آگاهی عمومی ورزشکاران در خصوص اصول تغذیه ورزشی،تاکید دارد کودکان و نوجوانان ترجیحاً از مصرف نوشیدنی های ورزشی اجتناب کنند.

 • آسیب ورزشی ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۴

  توانبخشی آسیب رباط صلیبی قدامی ACL

  اهداف درمانی : اولین هدف درمانی شامل کنترل General inflammation, Hemarthrosis است. ( Elevation- Compression – Ice ) برای کنترل الهتاب توصیه می شود. بایستی به بیمار توصیه گردد که از کراچ استفاده نماید( Pain – free PWB داشته باشد) . معمولاٌ در آسیب ACL ، استفاده از Brace توصیه نمی شود مگر اینکه بیمار کراچ را استفاده نکند و یا اینکه سایر لیگامانها و یا منیسک هم آسیب دیده باشد.

 • تغذیه ۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۰:۱۱

  بهبود رژیم غذایی با چهار گام اساسی

  بهبود رژیم غذایی نیاز به رژیم ها و تمرینات ورزشی سخت ندارد. شما می توانید با تغییرات کوچک و ساده در رزیم غذایی و عادت های غذا خوردن، تاثیر مثبتی بر سلامتی خود بگذارید. از راهنمای زیر برای رسیدن به وزن سالم، کاهش خطر بیماری های مزمن و لذت بردن از غذا استفاده کنید.

 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۰:۰۰

  آشنایی با مکمل های ورزشی

  مکمل های غذایی طبق تعریف فرآورده هایی هستند که فقدان یا کمبود یک یا چند ماده مغذی اولیه در رژیم غذایی را تکمیل می کنند و از طریق ارتقاء عملکرد و یا پیشگیری از اختلالات دستگاه های مختلف بدن باعث افزایش سلامتی می شوند. ورزشکاران برای تامین مواد مغذی بیشتر، جلوگیری از کمبود مواد مغذی و ایجاد اثرات نیروزا، از مکمل های ورزشی استفاده می کنند.

 • آسیب ورزشی ۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۰۹:۳۴

  پیشگیری از آسیب های ورزشی

  با توجه به اهمیت و ضرورت ویژه حفظ سلامت ورزشکاران در تمامی سطوح اعم از همگانی و قهرمانی در این نوشتار 10 نکته طلایی برای پیشگیری از آسیب های ورزشی و روش و چگونگی انجام تمرینات ارائه و در ادامه روشهای جلوگیری از صدمات ورزشی در خردسالان نیز بیان می شود.

 • پروتئین ۱۳۹۵-۰۸-۰۶ ۱۰:۱۳

  هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه منتشر کرد؛

  نقش پروتئین در رژیم غذایی ورزشکاران

  به طور کلی، توصیه می شود که 10 الی 35 درصد از مصرف انرژی روزانه از پروتئین تامین شود. اگر شما 2000 کالری در روز انرژی مصرف می کنید، به 200 تا 700 کالری از پروتئین نیاز دارید.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۱۰

  101 امین دوره آموزشی ماساژ ورزشی در کرمانشاه برگزار شد

  بر اساس تقویم کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون پزشکی ورزشی، 101 امین دوره آموزشی ماساژ ورزشی به میزبانی کرمانشاه از تاریخ 6 الی 11 شهریور ماه در محل سالن آمفی تئاتر بانک صادرات برگزار شد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۰۷

  با بالاترین سطح کیفی؛

  دوره 101 ماساژ ورزشی در کرمانشاه برگزار شد.

  بر اساس تقویم کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون پزشکی ورزشی، 101 امین دوره آموزشی ماساژ ورزشی به میزبانی کرمانشاه از تاریخ 6 الی 11 شهریور ماه در محل سالن آمفی تئاتر بانک صادرات برگزار شد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۱۰:۱۵

  در کرمانشاه برگزار شد؛

  کارگاه آموزشی تغذیه ورزشی ویژه ورزشکاران رشته رزمی

  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در کمیته آموزش و پژوهش کرمانشاه،کارگاه آموزشی تغذیه ورزشی در رشته های رزمی با حضور 40 نفر از ورزشکاران و مربیان برتر در سالن آموزشی شهید هادیان کرمانشاه برگزار شد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۳:۵۸

  گزارش تصویری / دوره های آموزشی تغذیه، روانشناسی و احیاء قلبی و ریوی ویژه ورزشکاران و مربیان

  بر اساس تقویم آموزشی کمیته آموزش و پژوهش کرمانشاه، چهار دوره آموزشی سه ساعته ویژه ورزشکاران رشته های تیراندازی، قایقرانی و کارکنان شرکت گاز با هدف ارتقاء سطح دانش مربیان و ورزشکاران و بر اساس نیازسنجی صورت گرفته در هفته پایانی مرداد ماه برگزار شد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۳:۳۱

  کمیته آموزش و پژوهش کرمانشاه در هفته پایانی مرداد برگزار نمود؛

  دوره های آموزشی تغذیه، روانشناسی و احیاء قلبی و ریوی ویژه ورزشکاران و مربیان

  بر اساس تقویم آموزشی کمیته آموزش و پژوهش کرمانشاه، چهار دوره آموزشی سه ساعته ویژه ورزشکاران رشته های تیراندازی، قایقرانی و کارکنان شرکت گاز با هدف ارتقاء سطح دانش مربیان و ورزشکاران و بر اساس نیازسنجی صورت گرفته در هفته پایانی مرداد ماه برگزار شد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۲:۱۸

  دکتر نوروزی ضمن تبریک فرا رسیدن روز پزشک:

  همچنان نقش موثر خود را در جهت حفظ سلامت و افتخارآفرینی ورزشکاران ایفا می کنیم

  رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی همزمان با فرا رسیدن روز پزشک طی پیامی ضمن قدردانی از زحمات مجموعه پزشکی ورزشی ، بر تلاش و اهتمام خانواده پزشکی ورزشی برای ارائه بهترین خدمات به جامعه ورزشی کشور و در جهت موفقیت های روز افزون این مجموعه تاکید کرد.

 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۱ ۱۱:۴۵

  افتخاری دیگر برای جامعه پزشکی ورزشی ؛

  دکتر سعید کاظمی پزشک نمونه سال 95 شد

  در مراسمی به مناسبت خجسته زاد روز بوعلی سینا و روز پزشک، سازمان نظام پزشکی کشور از دکتر سعید کاظمی ریس هیأت پزشکی ورزشی استان کرمانشاه به عنوان پزشک نمونه سال 95 تجلیل کرد. عکس : عبداله مرادی

 • ۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۱۰:۰۶

  ماساژ ورزشی

  با توجه به هماهنگی بعمل آمده با فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان متولی اصلی توسعه آموزش و سلامت ورزش کشور دوره آموزشی ماساژ ورزشی بر اساس معیارها و استانداردهای تعیین شده جهانی از 6 الی 11 شهریور ماه در کرمانشاه برگزار می شود.

 • ۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۹:۴۱

  گزارش تصویری / برگزاری دوره آموزشی احیاء پایه و کمک های اولیه در کرمانشاه

  با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در فدراسیون پزشکی ورزشی دوره آموزشی احیاء پایه و کمک های اولیه با حضور 80 نفر از مربیان باشگاههای ورزشی به مدت 8 ساعت آموزشی در سالن آمفی تئاتر حضرت ولی عصر (عج) روز پنج شنبه 7 مرداد برگزار شد. عکس : شهریار براتی