همه‌ی خبرهای امروز
 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۰:۴۹

  امضاء تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان ها و پزشکی ورزشی کرمانشاه

  اداره کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کرمانشاه با هدف تحقق اهداف پیش بینی شده در راستای توسعه سلامت کارکنان، زندانیان و سربازان، بهبود وضعیت اماکن ورزشی، پوشش خدمات درمانی و توسعه پژوهش در تعاملی سازنده و مثبت با هیأت پزشکی ورزشی تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و درمانی امضاء کرد.

 • ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۹:۲۷

  آغاز ثبت نام دوره آموزشی ورزش در بارداری(کرمانشاه)

  کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه در راستای توسعه سلامت و حمایت همیشگی از ورزش همگانی، دوره آموزشی یکروزه ورزش در بارداری را در تاریخ 23 دی ماه برگزار می کند.

 • شانه ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۰۹:۴۳

  سندرم گیر افتادگی شانه

  این عارضه در ورزشکاران بخصوص در ورزش هایی مثل شنا، بیس بال و تنیس که دست بالای سر می رود، زیاد دیده می شود. در کسانی هم که بخاطر شغل خود دست خود را زیاد بالای سر می برند (مثل نقاش ها و کارگران ساختمانی) گاهی یک حرکت نابجای اندام فوقانی یا یک ضربه هم می تواند این عارضه را ایجاد کند.

 • زانو ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۰:۲۱

  علل درد زانو

  غالبا زانودرد در اثر استفاده بیش از حد، کم تحرکی، گرم و سرد نکردن بدن موقع ورزش و یا کشش نامناسب بدن ایجاد می‌شود.

 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۰:۱۵

  کمیته روانشناسی هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه برگزار کرد؛

  کارگاه آموزشی« حمایت؛ ستون اصلی هویت ورزشکاران»

  کمیته آموزش و پژوهش کرمانشاه با هدف تعامل سازنده با هیأت های ورزشی و در راستای بهبود عملکرد و کارایی ورزشکاران و با رویکرد تقویت نقش والدین و مربی در حمایت از ورزشکاران، کارگاه آموزشی یکروزه ای ویژه والدین ژیمناست های حرفه ای برگزار کرد.

 • تغذیه ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۰

  بهترین غذاهای چربی سوز

  مواد غذایی زیر از طریق افزایش احساس سیری باعث کاهش کالری دریافتی می شوند. کاهش کالری دریافتی باعث سوختن چربی ها برای تامین نیازهای انرژی بدن می شود.

 • دوره روانشناسی ورزشی(کرمانشاه) ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۱:۰۶

  دکتر سامع:

  ورزش کودکان باید جنبه سرگرمی داشته باشد نه رقابت

  دوره آموزشی روانشناسی ورزشی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و دانش مربیان و ورزشکاران در راستای توسعه سلامت روحی و روانی در ورزش همگانی و بهبود عملکرد و کارایی ورزشکاران فعال در سطوح قهرمانی با حضور ۱۱۰ نفر در کرمانشاه برگزار شد.

 • دوره روانشناسی ورزشی(کرمانشاه) ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۱:۰۴

  دوره روانشناسی ورزشی(کرمانشاه)

  دوره آموزشی روانشناسی ورزشی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و دانش مربیان و ورزشکاران در راستای توسعه سلامت روحی و روانی در ورزش همگانی و بهبود عملکرد و کارایی ورزشکاران فعال در سطوح قهرمانی با حضور 110 نفر در کرمانشاه برگزار شد.

 • انسداد ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۸:۳۳

  آشنایی با پدیده انسداد در ورزشکاران

  پدیده انسداد ( choking) در ورزشکاران چیست؟ ورزشکارانی که در تمرین شایستگی خود را نشان می دهند اما نمی توانند در طول مسابقه به همان خوبی عمل کنند معمولا به انسداد متهم می شوند.انسداد به معنی ناتوانی در عملکرد براساس معیارهای تعریف شده قبلی می باشد.( برای دریافت بروشور فایل های ضمیمه را دانلود فرمایید )

 • هیجان ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۸:۲۹

  روانشناسی مثبت در ورزش

  مفهوم آمادگی روانی در ورزش علاوه بر شناسایی و کنترل متغیرهای منفی، شامل تقویت و ارتقا متغیرهای مثبت مانند تاب آوری نیز می باشد. تاب آوری (Resilience) یکی از این مفاهیم مورد مطالعه روانشناسی مثبت است.

 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۱:۳۷

  با استقبال ۲۰۰ نفره در کرمانشاه برگزار شد؛

  کارگاه آموزشی گام به گام با ورزش کودک

  کارگاه آموزشی گام به گام با ورزش کودک با هدف توسعه سلامت و ایجاد نشاط برای جامعه با رویکرد هدایت و حمایت صحیح والدین جهت رشد و تعالی کودکان بالخص در محیط ورزش با همکاری هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه و مهد کودک شیما با روز سه شنبه به مدت ۴ ساعت آموزشی با حضور ۲۰۰ نفر از والدین در محل سالن آمفی تئاتر حضرت ولی عصر ( عج ) ورزش و جوانان کرمانشاه برگزار شد.

 • تغذیه ۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۰۹:۲۲

  راهکارهای بعد از پرخوری

  برای چند لحظه آرام باشید. خبر خوب این است که اگر شما نسبت به غذا خوردن خود حساس باشید و به طور منظم ورزش کنید، یک وعده غذایی شما را از بین نمی برد. برای افزایش نیم کیلو در چربی بدن، شما باید ۳۵۰۰ کالری انرژی مصرف کنید.

 • نوشیدنی ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۱:۲۶

  نوجوانان نوشیدنی های انرژی زا مصرف نکنند

  کمیته تغذیه هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه در راستای ارتقا سطح آگاهی عمومی ورزشکاران در خصوص اصول تغذیه ورزشی،تاکید دارد کودکان و نوجوانان ترجیحاً از مصرف نوشیدنی های ورزشی اجتناب کنند.

 • آسیب ورزشی ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۴

  توانبخشی آسیب رباط صلیبی قدامی ACL

  اهداف درمانی : اولین هدف درمانی شامل کنترل General inflammation, Hemarthrosis است. ( Elevation- Compression – Ice ) برای کنترل الهتاب توصیه می شود. بایستی به بیمار توصیه گردد که از کراچ استفاده نماید( Pain – free PWB داشته باشد) . معمولاٌ در آسیب ACL ، استفاده از Brace توصیه نمی شود مگر اینکه بیمار کراچ را استفاده نکند و یا اینکه سایر لیگامانها و یا منیسک هم آسیب دیده باشد.

 • تغذیه ۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۰:۱۱

  بهبود رژیم غذایی با چهار گام اساسی

  بهبود رژیم غذایی نیاز به رژیم ها و تمرینات ورزشی سخت ندارد. شما می توانید با تغییرات کوچک و ساده در رزیم غذایی و عادت های غذا خوردن، تاثیر مثبتی بر سلامتی خود بگذارید. از راهنمای زیر برای رسیدن به وزن سالم، کاهش خطر بیماری های مزمن و لذت بردن از غذا استفاده کنید.

 • کرمانشاه ۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۰:۰۰

  آشنایی با مکمل های ورزشی

  مکمل های غذایی طبق تعریف فرآورده هایی هستند که فقدان یا کمبود یک یا چند ماده مغذی اولیه در رژیم غذایی را تکمیل می کنند و از طریق ارتقاء عملکرد و یا پیشگیری از اختلالات دستگاه های مختلف بدن باعث افزایش سلامتی می شوند. ورزشکاران برای تامین مواد مغذی بیشتر، جلوگیری از کمبود مواد مغذی و ایجاد اثرات نیروزا، از مکمل های ورزشی استفاده می کنند.

 • آسیب ورزشی ۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۰۹:۳۴

  پیشگیری از آسیب های ورزشی

  با توجه به اهمیت و ضرورت ویژه حفظ سلامت ورزشکاران در تمامی سطوح اعم از همگانی و قهرمانی در این نوشتار 10 نکته طلایی برای پیشگیری از آسیب های ورزشی و روش و چگونگی انجام تمرینات ارائه و در ادامه روشهای جلوگیری از صدمات ورزشی در خردسالان نیز بیان می شود.

 • پروتئین ۱۳۹۵-۰۸-۰۶ ۱۰:۱۳

  هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه منتشر کرد؛

  نقش پروتئین در رژیم غذایی ورزشکاران

  به طور کلی، توصیه می شود که 10 الی 35 درصد از مصرف انرژی روزانه از پروتئین تامین شود. اگر شما 2000 کالری در روز انرژی مصرف می کنید، به 200 تا 700 کالری از پروتئین نیاز دارید.