دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵

دکتر فلاح نژاد و تشریح عملکرد سال 95 هیات پزشکی ورزشی استان یزد

بیش از 1200 بازرسی از باشگاه ها/ برگزاری 9 دوره آموزشی و...

ساماندهی بیش از ۶۴ هزار ورزشکار در یزد

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان یزد عملکرد سال گذشته این هیات را تشریح کرد.

به گزارش دفتر استان یزد پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر حمید رضا فلاح نژاد،در تشریح عملکرد سال ۹۵ این هیات گفت: در سال گذشته64 هزار و 309 ورزشکار یزدی  تحت پوشش خدمات پزشکی ورزشی در آمدند که از این تعداد27 هزار و 24 ورزشکار بانو بودند.

 وی ثابت ماندن مبلغ تعرفه خدمات درمانی و یکساله شدن اعتبار کارت بیمه ورزشی را از جمله موارد رضایت بخش برای ورزشکاران از خدمات ارائه شده دانست و افزود:استعدادیابی ورزشی، معاینات جهت حرکات اصلاحی، مشاوره تغذیه، مشاوره روانشناسی و معاینات برای صدور کارت سلامت از دیگر خدمات هیات پزشکی  ورزشی بود.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی با اشاره به دوره های آموزشیِ پزشکی ورزشی که در استان برگزار شد، گفت: این دوره ها شامل دوره دو روزه مقدمات ماساژ ورزشی و کاربرد آن در لاغری، دوره آموزشی حقوق ورزشی، کارگاه آموزشی کار با دستگاه های بدنسازی، کارگاه احیاء پایه و کمک های اولیه، سمینار روانشناسی ورزشی و مدیریت استرس، سمینار نسخه ورزشی و دیابت، کارگاه مباحث کاربردی و تغذیه ورزشی ودو دورهِ تئوری و عملی کینزیوتیپ بود. که مربیان و ورزشکاران  از این دوره های آموزشی بهره مند شدند.

وی افزود: در سال ۹۶ نیز دوره های آموزشی کمک های اولیه، تغذیه و مکمل های ورزشی، حرکات اصلاحی و آسیب های ورزشی، نسخه نویسی ورزشی، ورزش و بارداری، اصول ورزش در سالمندان و روانشناسی ورزشی از دوره هایی است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی،  دانشگاه یزد و دانشگاه علم و هنر بر نامه ریزی و برگزار خواهد شد. همچنین چاپ فصل نامه و بروشور از خدمات کمیته آموزش این هیات می باشد.

برگزاری نشست های هم اندیشی هیات های ورزشی، نشست کمیته های خدمات درمانی شهرستان ها، نشست و بازدید هیات های استانیِ شهرستان های ابرکوه، بافق واردکان از دیگر برنامه های اجرا شده این هیات در سال ۹۵ بوده است.

دکتر فلاح نژاد تعداد بازرسی از باشگاه ها و اماکن ورزشی استان یزد را ۱۲۷۶ مورد عنوان کرد که ۸۶۱ مورد در بخش بانوان و ۴۱۵ مورد آن نیز در بخش آقایان بوده است و به باشگاههای متخلف نیز تذکر داده شد.

وی ادامه داد: تعداد مراجعین  فیزیوتراپی ۱۸۵ نفر بودند که مصدوم ورزشی و غیر ورزشی نیز با داشتن کارت بیمه ورزشی از این خدمات بهره مند گشته اند.

دکتر فلاح نژاد جلب رضایت ورزشکاران و ارائه هر چه بهتر خدمات را اولویت و هدف اصلی هیأت پزشکی ورزشی دانست و گفت: تلاش داریم در سال ۹۶  با گسترش فضای کلینیک فیزیوتراپی هیأت با حضور کارشناسان خبره پاسخگوی نیازهای جامعه ورزشی استان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.