جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵

/آغاز هفته سلامت/

وزیر بهداشت:درمان اصلی بسیاری از بیماری ها پیاده روی و ورزش است

روز اول:تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی

همایش هفته سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر اهمیت ورزش در میانسالی، گفت: ورزش و تحرک فیزیکی در سنین کودکی نیز بسبار در سلامت جسم‌ و روح تاثیر دارد و باید برای انجام ورزش و فعالیت های فیزیکی، تنبلی را کنار بگذاریم.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر سید حسن هاشمی همزمان با اولین روز از هفته سلامت  و در حاشیه مراسم پیاده روی خانوادگی با اشاره به اهمیت سلامت روان، افزود: سازمان‌جهانی بهداشت موضوع شعار امسال روز جهانی بهداشت را سلامت روان اعلام کرده است.
دکتر هاشمی گفت: با ورزش و فعالیت فیزیکی میتوان علاوه بر تامین سلامت جسم به سلامت روح و روان ‌نیز کمک کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت توجه مردم به سلامت خود افزود: باید به پیشگیری اهمیت زیادی داد و مردم نباید اینگونه فکر کنند که ابتلا به بیماری فقط برای دیگران اتفاق می افتد و باید توجه داشت افرادی که به پیشگیری اهمیت می دهند کمتر و دیرتر به بیماری مبتلا می شوند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه طول عمر ایرانیان به طور میانگین ۷۶-۷۷ سال است، گفت: متاسفانه ایرانیان  ۱۰تا ۱۲ سال  پایانی عمر خود را همراه با دردهای استخوانی، کمر درد ،  زانو درد و به نوعی با معلولیت سپری می کنند.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه برای داشتن طول عمر بیشتر و زندگی سالم تر نیاز به تحرک فیزیکی و ورزش است، افزود: نزدیک به ۵۰ درصد مردم اضافه وزن، کبد چرب، دیابت و فشار خون دارند که درمان اصلی همه این ها پیاده روی و ورزش است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اندازه گیری قند خون و فشار خون خود گفت: معمولا سالی یکبار قند خون‌خود را اندازه گیری می کنم .
دکتر هاشمی با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید روزانه ۲۰ دقیقه ورزش کنند افزود: البته کودکان در این‌سنین جنب و جوش خوبی دارند که این به سلامت آنها نیز کمک می کند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ورزش باید از سوی والدین دانش آموزان بعنوان یک فرهنگ، نهادینه شود و کودکان‌ باید ورزش را به عنوان بخشی از سبک زندگی خود بیاموزند.

شعبانی بهار:توسعه ورزش همگانی  در اولویت است

همچنین غلامرضا شعبانی بهار، معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز در این همایش با تشکر از حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: این برنامه به مناسبت هفته سلامت و بهداشت برگزار می شود و شعار امروز به نام روز تحرک بدنی و فعالیت گروهی  نامگذاری شده است.

وی ادامه داد:وزارت ورزش و جوانان در راستای تحقق سیاست های راهبردی دولت در بخش ورزش توسعه ورزش همگانی را به عنوان اولویت اصلی خود می داند.

شعبانی بهار گفت: در طول سه سال و نیم گذشته 10 و نیم درصد به آمار ورزشکاران عمومی و 13 و 3 دهم درصد به تعداد ورزشکاران سازمان یافته کشور افزوده شده است.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به توفیقات دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف ورزش گفت: در بخشهای ورزش همگانی، قهرمانی، ورزش بانوان و عمرانی و زیرساخت ها دستاوردهای زیادی در طی سه سال و نیم گذشته به دست آمده که همه این ها مبین این است که دولت تمام تلاش خود را برای توسعه متوازن ورزش در بخش های مختلف انجام داده است.

در این همایش دو دستگاه تردمیل از طرف وزیر ورزش و جوانان و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به قید قرعه به دو تن از حاضرین اهدا شد. همچنین 25 دوچرخه به قید قرعه به حاضرین اهدا شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.