• خشونت در ورزش (Violence in Sport)

  خشونت در ورزش (Violence in Sport)

  خشونت در ورزش همانند هر کج رفتاری در جامعه بعنوان انحراف از هنجارها نگریسته می شود. وقتی خشونت در ورزش دیده می شود مردم فورا نگران اثرات این خشونت بر جامعه خصوصا کودکان و نوجوانان می شوند، چراکه الگوپذیری از ورزشکاران می تواند منجر به الگوپذیری نامناسب نیز شود. بعضی به خشونت در ورزش به عنوان جزئی اجتناب ناپذیر می نگرند اما عده ای دیگر آن را مخل بازی می دانند.

 • بایدهای روانی ورزش های مختلف

  بایدهای روانی ورزش های مختلف

  ورزش یک فعالیت هوشمندانه و گزینشی است که موفقیت در آن به برخوردای از هوشیاری کامل و حفظ گوش بزنگی و توجه به تکلیف از طریق بینایی و کاربرد سایر حواس دیگر همچون لامسه و حس حرکت و... وابسته است.

 • نقش ورزش در شادکامی انسان

  نقش ورزش در شادکامی انسان

  ینکه انسان امروزی چقدر در زندگی خود احساس و یا تظاهر به داشتن زندگی خوب و بهروزی و شادکامی میکند و آیا به راستی سعادتمند است یا خیر؟ به یکی از مباحث اصلی فلسفی و روانشناسی قرن بیست و یکم تبدیل شده است. به راستی چند درصد از مردم جهان از زندگی خود خوشنودند ؟

 • شناخت رفتارهای غیرکلامی در روانشناسی ورزش

  شناخت رفتارهای غیرکلامی در روانشناسی ورزش

  کوشش بیشتر از اندازه در هنگام برقراری ارتباط با دیگران سبب می شود که دیگران نسبت به شما بی اعتماد شوند.

 • تاثیر ورزش بر شخصیت

  تاثیر ورزش بر شخصیت

  شخصیت را روش و شیوه خاص هرفردی در جستجو برای پیدا کردن و تفسیر معنای زندگی تعریف می کند .

 • بهترین انگیزش برای ورزشکاران چیست؟

  بهترین انگیزش برای ورزشکاران چیست؟

  انگیزش درونی خود را بالا ببرید.

 • اشتباهات ذهنی قبل از مسابقات ورزشی

  اشتباهات ذهنی قبل از مسابقات ورزشی

  جو و فضایی که معمولا در مسابقات بزرگ از قبیل قهرمانی کشور، مسابقات لیگ کشوری، مسابقات مربوط به رقابت های بین المللی و جهانی وجود دارد، اغلب باعث بر هم خوردن تمرکز ورزشکاران قبل از شروع رقابت می شود. این فضا معمولا باعث می شود تا ورزشکار نتواند اجرایی که در جلسات تمرینی داشته است را در روز مسابقه به نمایش بگذارد. آیا شما هم در چنین مسابقاتی فشار مضاعفی را متحمل می شوید؟ آیا حضور در مسابقات بزرگ موجب افزایش استرس شما شده و مانع عملکرد مطلوب شما می شود؟

 • تصاویر ذهنی مثبت و موفقیت ورزشکاران

  تصاویر ذهنی مثبت و موفقیت ورزشکاران

  تصویرسازی نوعی مهارت روانی است که در آن تصاویر ذهنی مثبت و آشکاری در مغز ایجاد و یا باز سازی می شوند . مغز نمی تواند همچون اجرای واقعی یک مهارت ورزشی از تصویر سازی ذهنی برای یادگیری مهارتی جدید استفاده کند .

 • نقش ورزش در رشد شخصیت

  نقش ورزش در رشد شخصیت

  امروزه با پیشرفت علوم تربیتی و روانشناختی ، کاملا مشخص شده است که موجودی به نام انسان مجموعه ای است از ویژگی های جسمانی و مشخصه های روانی است که مطلقا از یکدیگر قابل تفکیک نیستند.

 • ورزش و مقابله با فشار روانی

  ورزش و مقابله با فشار روانی

  یکی از بهترین راهها برای کاهش آثار فشار روانی انجام فعالیت های ورزشی است.