دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲

حمایت اجتماعی کلید بازگشت ورزشکاران آسیب دیده به ورزش

کمیته روانشناسی هیات فارس

مسئول کمیته روانشناسی هیات پزشکی ورزشی استان فارس گفت: سالانه بیش از ۱۰ میلیون آسیب ورزشی در دنیا رخ می دهد که نشان دهنده جدا نبودن آسیب و ورزش از همدیگر است که با حمایت های اجتماعی می توان ورزشکار آسیب دیده را سریع و با سلامت کامل به ورزش برگرداند.

مسئول کمیته روانشناسی هیئت پزشکی ورزشی استان فارس گفت: سالانه بیش از ۱۰ میلیون آسیب ورزشی در دنیا رخ می دهد که نشان دهنده جدا نبودن آسیب و ورزش از همدیگر است که با حمایت های اجتماعی می توان ورزشکار آسیب دیده را سریع و با سلامت کامل به ورزش برگرداند.

به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر سید مجتبی حسینی با بیان اینکه در واقع آسیب دیدن امری شایع در ورزش است، افزود: بعد از آسیب، ورزشکار به دلایل دوری از ورزش، حضور نداشتن در تمرینات و محیط ورزشی، به حاشیه رفتن نسبت به هم تیمی های خود، از دست دادن جایگاه خود در تیم و حتی تحت تاثیر قرار گرفتن از لحاظ مالی با چالش های اساسی و مشکلات ذهنی فراوانی مواجه می شود که حمایت اجتماعی می تواند آن ها را از لحاظ ذهنی آرام کرده و موجب کوتاهی و سپری کردن دوران نقاهت به بهترین نحو ممکن و با سلامتی کامل به ورزش شود.

این روانشناس ورزشی ابراز داشت: حمایت های که توسط باشگاه، مربیان، خانواده و دوستان صورت می‌گیرد می تواند در قالب حمایت عاطفی، مالی، فنی و ... باشد و روند درمان ورزشکار را در تمام جوانب تسریع بخشد، پس بهتر است از ورزشکاران غافل نشده و پیوسته آن را مورد حمایت قرار دهید.

#روانشناسی ورزشی    #پزشکی_ورزشی   #پزشکی_ورزشی_استان_فارس    #فدراسیون_پزشکی_ورزشی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.