پنجشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰

دکتر نوروزی در مجمع عمومی هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی:

رضایت جامعه ورزش از خدمات پزشکی ورزشی هدف اصلی ما است

خراسان رضوی

مجمع عمومی و سالیانه هیات پزشکی ورزشی استان خراسان رضوی به ریاست دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و با حضور فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هیات پزشکی ورزشی خرسان رضوی به نقل از فارس، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در این مجمع گفت: با توجه به وسعت و جمعیت استان خراسان رضوی، هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی وظیفه و مسئولیت سنگینی دارد، اما رضایت مندی جامعه ورزش استان از این هیات نشان از موفق بودن هیات پزشکی ورزشی در این زمینه است و اساسا یکی از اهداف اصلی ما جلب رضایت کامل جامعه ورزش در چارچوب قوانین و مقررات است.

 وی افزود: هیأت پزشکی ورزشی  خراسان رضوی از هیأت های موفق در کشور است و با ساختاری که دارد، خدمات بسیاری را توانسته به جامعه ورزشی استان ارائه دهد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی بیان کرد: گزارشی که در مجمع مطرح شد حاکی از این بود که هیأت خراسان رضوی فعالیت های همه‌جانبه‌ای را انجام می‌دهد و به شکل خوبی پشتیبان ورزش خراسان است.

وی با بیان اینکه هیأت در زمان کرونا در رأس هرم بوده، گفت: این هیأت همواره پشتیبان بودند و همکاری کردند و در این بحران یار و یاور پزشکی ورزشی بودند.

دکتر نوروزی با ذکر اینکه توقع از هیأت پزشکی ورزشی نسبت به سایر هیأت‌ها متفاوت است، خاطرنشان کرد: استان ما پهناور است و ورزشکاران و قهرمانان بسیاری دارد و این می‌طلبد که اینجا مأوایی برای پاسخگویی به نیازهای درمانی اختصاصی ورزشکاران در زمان مصدومیت باشد.

وی افزود: این هیأت باید مشاوره‌های خوبی به جامعه ورزش از نظر روانشناسی، تغذیه ورزشی و مبارزه با دوپینگ بدهد و در این راستا قدم بردارد.

 رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره لزوم وجود یک مرکز درمانی اختصاصی برای این هیأت بیان کرد: چندین سال است که این مورد را مد نظر داریم و وظیفه‌ای بسیار ضروری است. چنین فضایی بسیار برای ورزشکاران اساسی است و امیدواریم بتوانیم با مساعدت مسئولین استان به بهره‌برداری از این مکان در ٣ تا ۴ سال آینده برسیم.

رییس فدراسیون پزشکی در ادامه تشریح کرد: هیأت پزشکی ورزشی در اوج کرونا هم تعطیل نبوده و همیشه افراد داخل میدان بودند. آن‌ها در کنار جامعه ورزش با دلگرمی و پشتیبانی، سربلند از میدان بیرون آمدند.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره طرح باشگاه‌های ایمن، عنوان کرد: این طرح به‌شکل فی‌الفور تهیه شد و تحویل کارشناسان وزارت بهداشت داده‌شد.چنانچه باشگاهی پروتکل‌های مورد نیاز و در سطح قابل قبول ستاد کرونا را فراهم‌سازی کند، بدون توجه به رنگ و گروه‌بندی در هر شرایطی منوت به پارامتر های مشخص قادر به فعالیت خواهد بود.

نوروزی در پاسخ به مزیت‌های این طرح خاطرنشان کرد: دیگر لازم نیست باشگاهی مدام تعطیل و بازگشایی شود و ورزش کشور شل‌کن سفت کن ندارد. تعطیلی‌های مداوم آسیب جدی به استخرها و تأسیسات آن وارد کرده که این طرح به کمک این حوزه نیز خواهدآمد.

  وی در خصوص دغدغه ورزشکاران در خصوص بیمه‌های ورزشی یادآور شد: با توجه به افزایش تعرفه‌های پزشکی، ورزشکاران در حال حاضر با پرداخت ۳۰ هزار تومان حق بیمه تا ۱۵ میلیون تومان خدمات دریافت می‌کنند. قهرمانان و ورزشکارانی که مدال کسب کنند، بر حسب کسب نوع مدال خود، در صورت خسارت و مصدومیت، تا سقف ۳۰ میلیون تومان خدمات دریافت پزشکی خواهندکرد.

در این نشست فتاحی مدیر  کل  اداره کل ورزش و جوانان استان، تعامل و همکاری هیأت پزشکی ورزشی استان در بحث نظارت بر باشگاه ها و اماکن ورزشی جهت رعایت پروتکل های بهداشتی را بسیار مهم دانست و افزود: بازرسی نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد رشد داشته که باعث شده کمترین آسیب در خصوص کرونا را در باشگاه ها داشته ایم. همچنین از همکاری کمیته پوشش مسابقات این هیات در پوشش اردوهای تیم های ملی و پوشش پزشکی رقابت های دوو میدانی انتخابی المپیک قدردانی کرد.

همچنین دکتر رضا گلدوزیان رئیس هیات پزشکی ورزشی گفت : هیات پزشکی ورزشی استان سعی کرده با فعال نمودن کمیته های مختلف، در بحث درآمدزایی، وابستگی کمتری به حق عضویت صدور کارت عضویت کمیته خدمات درمانی داشته باشد.

در ادامه فاطمه برات دبیر هیات پزشکی ورزشی استان گزارش عملکرد سال ۹۹ این هیات را ارائه کرد و  فرزاد اقابیگی خزانه دار هیات پزشکی ورزشی استان نیز گزارش مالی و صورت ریز اقدامات مالی سال های ۱۳۹۹ و ۱۳۹۸  این هیات را ارائه کرد.

در این مجمع اعضای مجمع،  معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان و نایب رئیس بانوان، خزانه دار  و مسئول کمیته های  هیات حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.