سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

وضعیت وخیم ۹ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش های ICU بیمارستان های فارس

کرونا

به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران،روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دوشنبه، شانزدهم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۲ هزار و ۲۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۸۱۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۳ هزار و ۲۸۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۷۹۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۸ هزار و ۷۴۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۲۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۶۴۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۵ هزار و ۱۸۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۸ هزار و ۷۵۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۴ هزار و ۹۱۸ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۱۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.