• درباره پا چه می دانیم؟(1)

  درباره پا چه می دانیم؟(1)

  باتوجه به اینکه پاها مهمترین نقش را در راه رفتن وحفظ تعادل دارند،توجه خاص صاحبانشان را میطلبند... شایدبه همین دلیل است که متخصصان علوم ورزشی معتقدند که دوپا دوپزشک انسان هستند.

 • آنچه درباره ماساژ درمانی باید بدانیم

  آنچه درباره ماساژ درمانی باید بدانیم

  واژه مدرن ماساژ واژه ای فرانسوی است که از واژه های باستانی آن استخراج شده است. دراین زبانMassage اسم وMasser فعل وبه معنی ماساژ دادن ا ست.درزبان انگلیسی به ماساژورمردMasseur وبه ماساژور زن Masseuseمی گویند ماساژدستکاری لایههای سطحی و عمیق عضلانی و بافت همبند با استفاده از تکنیکهای مختلف، به منظور افزایش عملکرد، کمک در روند درمان، و ترویج آرامش و آسایش است.

 • نقش کفش در سلامت بدن

  نقش کفش در سلامت بدن

  اگر معتقد هستیم قلب دوم انسان کف پای اوست که سخنی بی راه نیست.

 • تاثیر ورزش بر پوکی استخوان

  تاثیر ورزش بر پوکی استخوان

  پوکی استخوان یا استئوپروز، عبارت است از حالتی که در اثر تخریب بافت اسخوانی،توده استخوان کاهش یافته و سرانجام به شکستگی استخوان منجر می شود.

 • با فشار خون بالا چگونه ورزش کنیم؟

  با فشار خون بالا چگونه ورزش کنیم؟

  ورزش کردن به پایین آمدن فشار خون کمک می‌کند؛ اما چطور؟ خون در رگ‌های بدن تحت اثر فشار مناسب جریان دارد. عامل ایجاد این فشار و حفظ آن، ضربان مداوم (انقباض) قلب می‌باشد. ورزش منظم و پایدار سبب تقویت قدرت انقباض قلب خواهد شد. این امر موجب می‌شود که قلب در هر بار انقباض، خون بیشتری را به داخل رگ‌های بدن پمپ کند.

 • توصیه های ورزشی برای افراد سالمند

  توصیه های ورزشی برای افراد سالمند

  سالمندی امری است که بی شک سراغ تمام افراد جامعه خواهدآمد .متاسفانه امروزه این فرایند با مشکلات فراوانی همراه است که نگرانی های زیادی را به خود اختصاص داده است.

 • ورزش های مناسب برای بانوان سالمند

  ورزش های مناسب برای بانوان سالمند

  ورزش های کششی ،استقامتی وتمرینات هوازی یا مقاومتی بهترین انتخاب برای برنامه ورزشی روزانه هستند.

 • ۴ توصیه برای کاهش درد عضلات ناشی از ورزش

  ۴ توصیه برای کاهش درد عضلات ناشی از ورزش

  معمولاً کمتر ورزشکاری پیدا می شود که از درد عضلات ناشی از تمرینات ورزشی شکایت نکند! توصیه های مختلفی برای کاهش درد عضلات مطرح می شود، اما در این مطلب ۴ توصیه دیگر که در کاهش درد عضلات تأثیر دارد را نیز معرفی می کنیم.

 • کشیدگی عضلانی و درمان آن

  کشیدگی عضلانی و درمان آن

  کشیدگی عضلانی یا اسپاسم عضلات ناحیه لگن و ران موجب درد عضله بخصوص درد کشاله ران می شودکشیدگی عضلات لگن از آسیب های شایع ورزشی است. این کشیدگی ها همچنین می توانند در اثر فعالیت های بدنی شدید در کسانی که آمادگی ندارند، هم ایجاد شوند.

 • شکستگی استخوان اسکا فویید دست

  شکستگی استخوان اسکا فویید دست

  شایع ترین شکستگی در بین استخوان های مچ دست می باشد. شایع ترین علت آن سقوط به روی دست باز است که کف دست در حالت هیپر اکستانسیون شدید قرار می گیرد.