همه‌ی خبرهای امروز
 • تیم ملی کشتی فرنگی ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۹:۵۳

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  تیم ملی کشتی فرنگی

  علیرضا نجاتی متولد ۱۳۷۷ از قم است که در وزن ۶۰ کیلوگرم به رقابت خواهد پرداخت. وی مدال برنز قهرمانی جهان نورسلطان ۲۰۱۹ را در کارنامه دارد و در مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان به مدال برنز دست یافته و در رقابت های جوانان آسیا نیز مدال نقره کسب کرده است./// محمدرضا گرایی متولد ۱۳۷۵ از شیراز است در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. وی در بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ به مدال برنز دست یافت و در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ مدال طلا کسب کرد و مدال طلای قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان بوداپست ۲۰۱۹ را نیز در کارنامه دارد.//// محمدعلی گرایی نیز متولد ۱۳۷۳ از شیراز است که در وزن ۷۷ کیلوگرم به رقابت خواهد پرداخت. وی در مسابقات قهرمانی کشتی جهان پاریس ۲۰۱۷ و نورسلطان ۲۰۱۹ به مدال برنز دست یافته، مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ را کسب کرده و در مسابقات قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۱۹ به مدال برنز دست یافته و در همین مسابقات در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ مدال نقره را کسب کرده است.//// محمدهادی ساروی متولد ۱۳۷۶ از بابل است که در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی می گیرد. وی در مسابقات قهرمانی آسیا به مدال طلا دست یافته و در جام جهانی انفرادی بلگراد ۲۰۲۰ مقام قهرمانی را کسب کرده است. وی همچنین مدال طلای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا، قهرمانی جوانان جهان و قهرمانی جوانان آسیا را در کارنامه دارد.//// امین میرزازاده متولد ۱۳۷۶ از گتوند خوزستان است که در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. این ورزشکار در مسابقات قهرمانی آسیا دهلی نو ۲۰۲۰ به مدال طلا دست یافته و مدال طلا و برنز قهرمانی جوانان جهان و مدال طلای قهرمانی جوانان آسیا و نوجوان جهان را نیز در کارنامه دارد.

 • تیم ملی کشتی آزاد ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۹:۴۹

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  تیم ملی کشتی آزاد

  رضا اطری متولد ۱۳۷۳ اهل بابل است که در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. وی در بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ به مدال برنز دست یافت و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۹ به مدال طلا و در مسابقات ۲۰۱۷ به مدال برنز دست یافته است.//// مرتضی قیاسی متولد سال ۱۳۷۴ از درود لرستان است و در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. وی مدال برنز مسابقات قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۲۱ را در کارنامه دارد.//// مصطفی حسین خانی متولد سال ۱۳۶۸ از تهران است که در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی می گیرد. وی دارنده عنوان سوم مسابقات قهرمانی جهان بوداپست سال ۲۰۱۶، دارنده دو مدال طلای قهرمانی کشتی آسیا آستانه ۲۰۱۴ و بانکوک۲۰۱۶، دارنده مدال نقره آلماتی ۲۰۲۱ و دو مدال برنز بیشکک ۲۰۱۸ و دهلی نو ۲۰۲۰ در مسابقات قهرمانی کشتی آسیا است.//// حسن یزدانی متولد سال ۱۳۷۳ در جویبار است که در وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقه خواهد داد. وی در المپیک ریو ۲۰۱۶ به مدال طلا دست یافت و دو مدال طلای قهرمانی جهان در پایس ۲۰۱۷ و نورسلطان ۲۰۱۹ را در کارنامه دارد. علاوه بر این وی به مدال نقره قهرمانی جهانی لاس وگاس ۲۰۱۵ و مدال برنز این مسابقات در بوداپست ۲۰۱۸ دست یافته است. یزدانی همچنین در بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ مدال طلا کسب کرده است و در مسابقات قهرمانی آسیا بیشکک ۲۰۱۸ و آلماتی ۲۰۲۱ به مدال طلا دست یافته است.//// محمد حسین محمدیان متولد ۱۳۷۱ از ساری است که در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. از جمله عناوین کسب شده توسط وی می توان به مدال برنز قهرمانی جهان تاشکند ۲۰۱۴، مدال طلای قهرمانی آسیا دوحه ۲۰۱۵ و مدال برنز یونیورسیاد کازان ۲۰۱۳ اشاره کرد.//// امیرحسین زارع متولد ۱۳۷۹ از آمل است که در وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای کشتی آزاد ایران به میدان می رود و عناوین کسب شده توسط وی به طلای مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان، قهرمانی جوانان آسیا و قهرمانی نوجوانان جهان و آسیا باز می گردد.

 • حمیده عباسعلی(کاراته) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۹:۱۲

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  حمیده عباسعلی(کاراته)

  حمیده عباسعلی متولد ۱۳۶۸ در شهر ری است و از عناوین مهمی نظیر مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان برمن ۲۰۱۴ و مدال برنز این مسابقات در لینز ۲۰۱۶، مدال برنز ۲ دوره مسابقات کاراته دانشجویان جهان در مسابقات مونته نگرو ۲۰۱۴ (انفرادی و تیمی) و نیز مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و مدال برنز این مسابقات در جاکارتا ۲۰۱۸ برخوردار است.

 • سارا بهمنیار(کاراته) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۸:۵۹

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  سارا بهمنیار(کاراته)

  سارا بهمنیار متولد ۱۳۷۸ از آستانه اشرفیه است و از جمله افتخارات وی می توان به کسب مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۵ اندونزی، مدال برنز وزن ۵۰ کیلوگرم در رقابت‌های جهانی کاراته سال ۲۰۱۸، مدال طلا لیگ جهانی کاراته وان توکیو ۲۰۱۹ و مسکو ۲۰۱۹، مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان اسپانیا ۲۰۱۸، مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان اتریش ۲۰۱۹ و مدال برنز لیگ جهانی کاراته وال در مسابقات دوبی ۲۰۲۰ و استانبول ۲۰۲۱ از جمله مهمترین افتخارات این کاراته کای ایرانی است.

 • سجاد گنج زاده ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۸:۵۵

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  سجاد گنج زاده(کاراته)

  سجاد گنج زاده متولد ۱۳۷۰ از اسلامشهر است و تاکنون توانسته به عناوینی نظیر مدال طلای کومیته تیمی مسابقات جهانی برمن ۲۰۱۴، طلای لینز ۲۰۱۶ (انفرادی و تیمی)، طلای کومیته تیمی مادرید ۲۰۱۸ و مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان برمن ۲۰۱۴، مدال نقره مادرید ۲۰۱۸ و مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان پاریس ۲۰۱۲ دست یابد.

 • سید شاهین موسوی(بوکس) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۸:۵۱

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  سید شاهین موسوی(بوکس)

  سید شاهین موسوی، نیز متولد ۱۳۷۳ از اسلامشهر و دارنده دو مدال برنز آسیا و چهارمین بوکسور تاریخ ایران است که توانسته به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بوکس قهرمانی جهان روسیه راه یابد.

 • دانیال شه بش(بوکس) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۷

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  دانیال شه بخش(بوکس)

  دانیال شه‌بخش، متولد ۱۳۷۸ از زاهدان و دارنده مدال نقره آسیا است.

 • متین پالسینی(شنا) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۵

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  متین پالسینی(شنا)

  متین بالسینی ۲۰ ساله اهل شهریار و تنها نماینده ایران در رشته شنا است که در رقابت های ۲۰۰ متر پروانه مردان مسابقه خواهد داد.

 • تیم ملی والیبال ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۱

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  تیم ملی والیبال

  سعید معروف متولد سال ۱۳۶۴ از ارومیه است و دومین المپیک خود را تجربه می کند. وی توانسته با تیم ملی والیبال ایران تا کنون به مدال برنز جام بزرگ قهرمانان جهان ژاپن ۲۰۱۷، مدال طلای بازی های آسیای اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ دست یابد و همچنین در بازی های آسیایی گوانگجو ۲۰۱۰ به مدال نقره برسد. معروف همچنین سابقه کسب عنوان قهرمانی آسیا دوبی ۲۰۱۳، تهران ۲۰۱۹ را در کارنامه دارد و در رقابت های قهرمانی آسیا مانیل ۲۰۰۹ نیز به مدال نقره رسیده است. محمد موسوی متولد سال ۱۳۶۶ از دزفول است و وی نیز دومین المپیک خود را در توکیو تجربه خواهد کرد. موسوی تا کنون توانسته است با تیم ملی والیبال ایران به مدال برنز جام بزرگ قهرمانان جهان ژاپن ۲۰۱۷، مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ دست یابد و همچنین در بازی های آسیایی گوانگجو ۲۰۱۰ به مدال نقره دست یابد. امیر غفور متولد ۱۳۷۰ از کاشان است و دومین المپیک خود را پشت سر خواهد گذاشت. وی در بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ به مدال طلا دست یافته و در مسابقات قهرمانی آسیا تهران ۲۰۱۱ و ۲۰۱۹ و نیز دوبی ۲۰۱۳ به مدال طلا رسیده است. میلاد عبادی پور متولد ۱۳۷۲ از قره حسنلو ارومیه است و وی نیز دومین المپیک خود را تجربه خواهد کرد. کسب مدال برنز جام بزرگ قهرمان جهان ژاپن ۲۰۱۷، مدال طلای قهرمانی ملت های آسیا تهران ۲۰۱۹ و دو مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ از جمله افتخارات این ورزشکار است. مهدی مرندی متولد ۱۳۶۵ از قزوین است و دومین المپیک خود را پشت سر خواهد گذاشت. جواد کریمی متولد سال ۱۳۶۷ از ساری، میثم صالحی متولد ۱۳۷۷ از ارومیه، مرتضی شریفی متولد ۱۳۷۸ از ارومیه، علی اصغر مجرد متولد ۱۳۷۶ از بجنورد، مسعود غلامی متولد ۱۳۷۰ از اصفهان، صابر کاظمی متولد ۱۳۷۷ گرگان، آرمان صالحی متولد ۱۳۷۱ از کلاله گلستان

 • تیم ملی بسکتبال ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۷:۰۹

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  تیم ملی بسکتبال

  صمد نیکخواه بهرامی متولد ۱۳۶۲ در تهران است و دومین المپیک خود را تجربه می کند. وی با تیم ملی بسکتبال ایران در بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ به مدال نقره رسیده است و در همین مسابقات در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ مدال برنز را کسب کرده است. حامد حدادی متولد ۱۳۶۴ در اهواز است و دومین المپیکش را پشت سر می گذارد. وی با تیم ملی بسکتبال ایران در بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ به مدال نقره رسیده است و در دوحه ۲۰۰۶ به مدال برنز دست یافته است. سعید داورپناه متولد ۱۳۶۶ در تهران است . داورپناه توانسته با تیم ملی بسکتبال ایران به مدال برنز بازی های آسیایی گوانگجو ۲۰۱۰ دست یابد. محمد حسن زاده متولد ۱۳۶۶ در شیراز است و توانسته است با تیم ملی بسکتبال ایران به مدال برنز مسابقات قهرمانی بسکتبال آسیا در سال ۲۰۱۵ برسد. بهنام یخچالی متولد ۱۳۷۳ در شهرکرد است و موفق شده در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ با تیم ملی بسکتبال ایران به مدال نقره دست یابد. آرون گرامی پور متولد ۱۳۷۱ و ایرانی-بریتانیایی است که در شهر استاک پورت به دنیا آمده است. مایک رستم پور متولد ۱۳۷۰ و بازیکن ایرانی-آمریکایی است که در مینه سوتا به دنیا آمده است. فیلیپ (پویان) جلال پور بازیکن ۲۷ ساله ایرانی-آلمانی است که در شهر شیفراشتات آلمان متولد شده است و تیم ملی بسکتبال ایران را در المپیک توکیو همراهی خواهد کرد. محمد جمشیدی متولد ۱۳۷۰ در شهرکرد است در جام ملت های آسیا مانیل ۲۰۱۳ به مدال طلا، بیروت ۲۰۱۱۷ به مدال نقره و چانگشا ۲۰۱۵ با تیم ملی بسکتبال ایران به مدال برنز دست یافته است. ارسلان کاظمی متولد ۱۳۶۹ در اصفهان است و با تیم ملی بسکتبال ایران در جام بسکتبال آسیا بیروت ۲۰۱۷ به مدال نقره دست یافته است و سابقه دو مدال طلا در رقابت های بسکتبال جام آسیا ووهان ۲۰۱۴ و تهران ۲۰۱۶ را در کارنامه دارد. محمد سینا واحدی ، متولد ۱۳۷۹ در تهران است. نوید رضایی فر متولد ۱۳۷۵ در تنکابن است و با تیم ملی بسکتبال ایران در جام بسکتبال آسیا ۲۰۱۷ به مدال نقره دست یافته است.

 • محمد فتوحی( شمشیربازی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۳۰

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  محمد فتوحی( شمشیربازی)

  محمد فتوحی متولد سال ۱۳۶۹ از استان یزد است و تا کنون توانسته در مسابقات آسیایی بزرگسالان به عناوینی همچون مدال برنز تیمی ژاپن ۲۰۱۲، مدال نقره تیمی شانگهای ۲۰۱۳و سه مدال نقره تیمی طی سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در هنگ کنگ دست یابد. وی همچنین در مسابقات جهانی به مقام سوم یونیورسیاد جهانی چین تایپه در سال ۲۰۱۷ و نیز نقره تیمی این مسابقات دست یابد و نقره تیمی جام جهانی ایتالیا ۲۰۱۹ دیگر مقام کسب شده این ورزشکار است.

 • محمد رهبری ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۲۶

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  محمد رهبری(شمشیربازی)

  محمد رهبری متولد سال ۱۳۷۰ در رشت دیگر نماینده ایران در المپیک توکیو است که در مسابقات جام جهانی در سال ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ مدال طلا و در سال ۲۰۱۸ مدال نقره را کسب کرده است. وی همچنین سابقه دو دوره نایب قهرمانی و کسب مدال نقره در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ اینچئون و جاکارتا را در کارنامه دارد. علاوه بر این رهبری، در مسابقات قهرمانی آسیا در فیلیپین (۲ دوره)، کویت و تایلند به مدال طلا دست یافته و همچنین ۹ مدال نقره و ۹ مدال برنز این مسابقات را نیز کسب کرده است.

 • علی پاکدامن ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۱۷

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  علی پاکدامن(شمشیربازی)

  علی پاکدامن متولد ۱۳۶۹ در تهران است و دومین المپیک خود را پشت سر می گذارد. وی در مرحله یک شانزدهم نهایی المپیک ریو ۲۰۱۶ حذف شد اما سابقه کسب مدال نقره تیمی در مسابقات قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و کسب مدال برنز تیمی این مسابقات در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد و در سابر انفرادی نیز در سال ۲۰۱۶ به مدال نقره رسید و در سال ۲۰۱۶ به مدال برنز دست یافت.

 • مجتبی عابدینی(شمشیربازی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۱۵

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  مجتبی عابدینی(شمشیربازی)

  مجتبی عابدینی متولد ۱۳۶۳ در تهران است و سومین المپیک خود را تجربه می کند. وی در المپیک ۲۰۱۲ لندن در مرحله یک سی و دوم نهایی حذف شد و در المپیک ۲۰۱۶ ریو به مقام چهارم رسید. عابدینی مدال برنز مسابقات جهانی مجارستان ۲۰۱۹، مدال نقره جام جهانی ایتالیا ۲۰۱۷ و نیز مدال نقره تیمی بازی های آسیایی کره جنوبی ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد.

 • علی آقا میرزایی(قایقرانی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۱۳

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  علی آقا میرزایی(قایقرانی)

  علی آقا میرزایی متولد ۱۳۷۱ در بندرانزلی است که در رشته کایاک یک نفره ۱۰۰۰ متر مردان در المپیک به میدان خواهد رفت. وی توانسته در بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ در رشته کایاک دو نفره ۱۰۰۰ متر مدال نقره و در ۲۰۱۸ جاکارتا در رشته کایاک چهار نفره ۵۰۰ متر مدال برنز را کسب کند و در مسابقات قهرمانی آسیا جوانان و بزرگسالان موفق به کسب مدال طلا در سال ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ شده است و در سال ۲۰۱۳ موفق شد ۲ مدال نقره را در ازبکستان کسب کند و در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ نیز موفق به کسب مدال برنز شده است.

 • نازنین ملایی ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۱۰

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  نازنین ملایی(قایقرانی)

  نازنین ملایی متولد ۱۳۷۰ در بندرانزلی است و نماینده ایران در رشته روئینگ به شمار می رود. وی در رقابت های قهرمانی آسیا لوآن ۲۰۱۳ مدال نقره روئینگ چهار نفره را به دست آورده و در بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ و اینچئون ۲۰۱۴ به ترتیب موفق به کسب مدال نقره و برنز سبک وزن چهار نفره دوپارو شده است.

 • فرزانه فصیحی(دوومیدانی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۰۷

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  فرزانه فصیحی(دوومیدانی)

  فرزانه فصیحی متولد ۱۳۷۱ در اصفهان، تنها زن ایرانی شرکت کننده در رشته دو و میدانی المپیک توکیو است که در رقابت های ۶۰ متر قهرمانی داخل سالن آسیا دوحه ۲۰۱۶ مدال نقره و در تهران ۲۰۱۸ مدال برنز به دست آورده است. او در توکیو در ماده ۱۰۰ متر مسابقه می دهد.

 • احسان حدادی ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۶:۰۴

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  احسان حدادی(دوومیدانی)

  احسان حدادی، متولد ۱۳۶۳ در تهران است و توانسته است در رقابت های المپیک ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو شرکت کند و افتخار کسب مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ را در کارنامه دارد. این ورزشکار در مرحله مقدماتی المپیک ۲۰۰۸ پکن هفدهم شد و به فینال نرسید و همچنین در المپیک ۲۰۱۶ ریو و در مرحله مقدماتی بیست و چهارم شد و به فینال نرسید. از دیگر افتخارات وی می توان به کسب مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۱، کسب مدال طلا در چهار دوره بازی های آسیایی دوحه ۲۰۰۶، گوانگجو ۲۰۱۰، اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ اشاره کرد. علاوه بر این وی موفق شده است در رقابت های قهرمانی آسیا اینچئون ۲۰۰۵، آلمان ۲۰۰۷، گوانگجو ۲۰۰۹، کوبه ۲۰۱۱، بوبانسور ۲۰۱۷ و دوحه ۲۰۱۹ به مدال طلا دست یابد. حدادی در جام قاره آتن ۲۰۰۶ و اسپلیت ۲۰۱۰ به ترتیب موفق به کسب مدال نقره و برنز شده است.

 • مهدی پیرجهان(دوومیدانی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۱۵:۵۶

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  مهدی پیرجهان(دوومیدانی)

  مهدی پیرجهان متولد سال ۱۳۷۸ در تبریز است و طلای مسابقات بین‌المللی تهران، طلای مسابقات جام کازانُف آلماتی قزاقستان و مدال برنز تور قاره ای جهانی جمهوری چک را در کارنامه دارد.

 • حسن تفتیان( دوومیدانی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۰۱:۰۳

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  حسن تفتیان( دوومیدانی)

  حسن تفتیان متولد سال ۱۳۷۲ در تربت حیدریه است و رکورددار دو ۱۰۰ متر ایران با زمان ۱۰.۰۳ ثانیه به شمار می رود. وی توانسته مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷، مدال طلای مسابقات دو و میدانی داخل سالن آسیا دوحه ۲۰۱۶ و تهران ۲۰۱۸ را به دست آورد و در عین حال به مدال طلای بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی عشق آباد ۲۰۱۷ دست یابد. گفتنی است وی در دور مقدماتی ۱۰۰ متر المپیک ریو با ثبت زمان ۱۰.۱۷ در گروه خود سوم شد و به‌عنوان بهترین‌های رده سوم در گروه‌های هشت‌گانه برای اولین بار در تاریخ ایران به نیمه‌نهایی المپیک صعود کرد و در مرحله نیمه نهایی هشتم شد و موفق نشد به فینال برسد.

 • سعید صفرزاده( دوچرخه سواری) ۱۴۰۰-۰۵-۰۲ ۰۰:۱۷

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  سعید صفرزاده( دوچرخه سواری)

  سعید صفرزاده تنها سهمیه رشته دوچرخه سواری جاده ایران در رقابت های المپیک توکیو است که در رقابت های جاده انفرادی و تایم تریل مردان مسابقه خواهد داد. وی متولد سال ۱۳۶۴ از تبریز است.

 • میلاد وزیری( تیراندازی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۲۲:۵۷

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  میلاد وزیری( تیراندازی با کمان)

  وی متولد ۱۳۶۷ و اهل تیمورلو از توابع شهرستان آذرشهر است و در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه ‌المپیک تابستانی ۲۰۱۲ در شهر تهران با شکست حریفی از تایلند موفق به کسب سهمیه المپیک، عنوان قهرمانی و نشان طلای مسابقات شد.این ورزشکار که دومین المپیک خود را تجربه می کند، در المپیک ۲۰۱۲ لندن هم حضور داشت که در مرحله یک سی و دوم و دور نخست جدول حذفی شکست خورد و حذف شد.

 • جواد فروغی( تیراندازی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۲۲:۵۳

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  جواد فروغی( تیراندازی)

  جواد فروغی متولد ۱۳۵۸ در دهلران است و در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر مردان در المپیک توکیو مسابقه خواهد داد. از جمله افتخارات وی کسب مدال طلای جام جهانی دهلی نو ۲۰۲۱ و مدال طلای مسابقات جام جهانی اوسبیک ۲۰۲۱ در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر و نیز کسب دو مدال برنز در مسابقات قهرمانی آسیا دوحه ۲۰۱۹ در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر و تپانچه میکس تیمی است.

 • مهیار صداقت ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۲۲:۳۴

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  مهیار صداقت(تیراندازی)

  مهیار صداقت متولد ۱۳۷۵ در استان تهران و در رشته تفنگ سه وضعیت ۵۰ مردان مسابقه خواهد داد و از جمله افتخارات وی کسب مدال برنز مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر تیمی مردان است.

 • هانیه رستمیان( تیراندازی)-پرچمدار کاروان ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۲۲:۳۰

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  هانیه رستمیان( تیراندازی)-پرچمدار کاروان

  هانیه رستمیان دیگر نماینده ایران در رشته تیراندازی، متولد ۱۳۷۷ در تهران است. وی در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر زنان مسابقه خواهد داد.

 • فاطمه کرم زاده( تیراندازی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۲۲:۲۵

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  فاطمه کرم زاده( تیراندازی)

  فاطمه کرم زاده متولد ۱۳۷۷ از بوشهر، به عنوان یکی از نمایندگان ایران در المپیک توکیو از عناوینی نظیر مدال نقره تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر تیمی مسابقات قهرمانی آسیا دوحه ۲۰۱۹ و مدال برنز تفنگ بادی ۱۰ متر تیمی همین مسابقات برخوردار است و در مسابقات المپیک در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر زنان شرکت می کند.

 • آرمیتا صادقیان( تیراندازی) ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۹:۴۸

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  آرمیتا صادقیان( تیراندازی)

  آرمینا صادقیان متولد ۱۳۸۰ در ایلام است و سابقه کسب مدال طلا در جام جهانی کرواسی ۲۰۲۱ را در کارنامه دارد. نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر زنان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به میدان خواهند رفت.

 • نجمه خدمتی ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۹:۴۳

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  نجمه خدمتی( تیراندازی)

  نجمه خدمتی متولد ۱۳۷۵ در بیرجند است و توانسته است تا کنون مدال طلای تیراندازی تفنگ بادی ده متر بانوان در بازی‌های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ را به دست آورد و قبل از آن هم در همان روز، به همراه نرجس امام‌قلی‌نژاد و الهه احمدی موفق به کسب نشان نقره تیمی این مسابقات شد.

 • نیما عالمیان( تنیس روی میز) ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۹:۳۶

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  نیما عالمیان( تنیس روی میز)

  در رشته تنیس روی میز ایران تنها دارای یک نماینده است. نیما عالمیان متولد ۱۳۷۱ در بابل بوده و سابقه حضور در مسابقات جهانی و قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد و یک دوره نیز در المپیک ۲۰۱۶ برزیل شرکت کرده است.

 • ناهید کیانی( تکواندو) ۱۴۰۰-۰۵-۰۱ ۱۹:۳۲

  معرفی ورزشکاران کاروان ایران در المپیک توکیو

  ناهید کیانی( تکواندو)

  ناهید کیانی دیگر نماینده ایران در رشته تکواندو به منظور شرکت در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو، متولد سال ۱۳۷۷ از استان اصفهان است و توانسته است تاکنون مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا بزرگسالان فیلیپین ۲۰۱۶، مدال برنز مسابقات دانشجویان جهان چین تایپه ۲۰۱۷، مدال برنز بازی های آسیایی اندونزی ۲۰۱۸، مدال نقره قهرمانی آسیا ویتنام ۲۰۱۸ را به دست آورد.