سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸

در نشستی با حضور دکتر ملک محمدی عنوان شد؛

پیگیری جدی برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور

تورج ملک محمدی

اولین نشست کمیته پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال  ۹۸  ، به منظور اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیگیری برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور با حضور نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف و دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، این نشست با حضور دکتر هندیانی، معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگانی از وزارت بهداشت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دادسرای ویژه جرائم پزشکی و دارویی و ادارات کل تخصصی سازمان به میزبانی دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو برگزار شد.

مقابله با عرضه دارو و مکمل در عطاری­ها و باشگاه­های بدنسازی و برنامه عملیاتی سال جاری اولویت های این نشست بود و طی آن تاکید شد در ابلاغ دستورالعمل انبار، توزیع، پخش و نمایشگاه­های سلامت محور از سوی سازمان غذا و دارو تسریع شده و تفاهم­نامه مشترک بین دستگاه­های درگیر امضا و اجرایی شود.

هندیانی در این نشست با اشاره یه اینکه رویکرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیرانه بوده و مقابله در مرحله بعد قرار می گیرد، عنوان کرد: باید از ظرفیت اعضای کمیته های پیشگیری و مقابله با قاچاق و دستگاه ها استفاده کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی افزود: اولویت بندی گروه های کالایی در این راستا حائز اهمیت است. همچنین با ید از ظرفیت سندیکاها و اتحادیه ها نیز استفاده شده تا پیشرفت حاصل شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.