دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶

با همکاری فدراسیون کشتی انجام می شود؛

اجرای برنامه آموزشی جامع برای مبارزه با دوپینگ در کشتی

جلسه با کشتی

قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) از برگزاری نشست هم اندیشی با فدراسیون کشتی خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر فرزاد شارکی با اشاره به اینکه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در هر دو بخش آموزش و نمونه گیری برنامه های گسترده ای را مد نظر دارد، گفت: در این راستا به منظور هم اندیشی و بررسی نقاط ضعف و قوت مبارزه با دوپینگ با فدراسیون های مختلف بویژه فدراسیون های المپیکی نشست های هم اندیشی و توجیهی برگزار می کنیم.

وی افزود: پس از آنکه هفته گذشته نشست بسیار خوبی با مسئولان فدراسیون تکواندو داشتیم، روز شنبه نیز  به همراه دکتر وفایی مسئول کمیته آموزش ستاد، با حضور در فدراسیون کشتی و دیدار با آقای دبیر رئیس این فدراسیون  به بحث و بررسی موضوع پرداختیم و قرار شد که برنامه جامع آموزشی برای مربیان و ورزشکاران  داشته باشیم و برنامه‌های مسابقات و اردوها به طور کامل در اختیار ستاد ملی مبارزه با دوپینگ قرار بگیرد تا برای نمونه گیری های مسابقات و اردوها اقدام شود.

رئیس فدراسیون کشتی: برای مبارزه با دوپینگ با کسی تعارف نداریم

همچنین دکتر علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در این خصوص گفت:با همکاری ستاد مبارزه با دوپینگ ایران در تمامی مسابقات داخلی و بین المللی از جمله مسابقات قهرمانی کشور، لیگ، جام باشگاه های جهان، جام تختی و اردوهای تیم های ملی و حتی جاهایی که اردو نداریم به صورت سرزده با حضور در منزل کشتی گیران، آزمایشات دوپینگ گرفته می شود.

دبیر اظهار داشت: تمامی کشتی گیرانی که در رده های سنی و رشته های مختلف به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند می بایست نسبت به پر کردن یک فرم اقدام نموده و تمامی تبعات و جرایم به وجود آمده از دوپینگ احتمالی که شامل محرومیت از حضور در مسابقات و ۱۰ هزار فرانک اتحادیه جهانی است را برعهده بگیرند.

رئیس فدارسیون کشتی گفت: با توافقی که با ستاد مبارزه با دوپینگ ایران داریم، این آزمایشات در سال ۹۹ بیشتر خواهد شد، و با هیچ کس تعارف نداریم.

دبیر تصریح کرد: البته ما در بحث آموزش کشتی گیران و مربیان در مورد مسائل دوپینگ برنامه هایی را در دستور کار داریم تا آگاهی رسانی لازم به آن ها در این زمینه داده شود.

همکاری کامل با ایران نادو

همچنین ابراهیم امامی، سخنگوی فدراسیون کشتی گفت:‌ با توجه به در پیش بودن رقابت های مختلف کشتی در کشور از جمله مسابقات قهرمانی کشور، لیگ های برتر کشتی آزاد و فرنگی، جام باشگاههای جهان، جام تختی و دیگر مسابقات بین المللی و داخلی در تمامی رده های سنی، همچنین با عنایت به اعتقاد و پایبندی مسئولین فدراسیون به ورزش پاک در مسیر موفقیت های ورزشی در سطح جهان و المپیک، فدراسیون کشتی طی نامه ای رسمی به فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) آمادگی و همکاری کامل خود را برای حضور ماموران ستاد مبارزه با دوپینگ برای انجام نمونه گیری در کلیه مسابقات داخلی و بین المللی و حضور سرزده مأموران این ستاد در منازل و محل های تمرینی کشتی گیران برای انجام نمونه گیری اعلام کرده است. لازم به توضیح است آدرس و شماره تلفن اکثر کشتی گیران در اختیار ستاد مبارزه با دوپینگ قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: به طور کلی برنامه های ضد دوپینگ فدراسیون بر پایه  آموزش و سپس آزمایش است و در صورت تخطی سهوی و یا عمدی هر یک از کشتی گیران، با  فرد و یا افراد خاطی برخورد جدی و قاطع خواهد شد و مسئولیت محرومیت و جرائم سنگین نقدی آن بر عهده کشتی گیر مربوطه خواهد بود و پس از اعلام قطعی دوپینگ، نام ورزشکار خاطی از طریق سایت فدراسیون کشتی به اطلاع عموم خواهد رسید.

سخنگوی فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: از این پس، پیش از حضور کشتی گیران در اردوهای تیم های ملی در همه رده های سنی برای رعایت موارد مرتبط با داروهای نیروزا و دوپینگ تعهد کتبی همراه با ضمانت قانونی و اجرایی گرفته می شود و در صورت انجام هر تخلف احتمالی، کشتی گیر مسئول جرائم آن خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.