پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶

دکتر فرزاد گوهردهی در آئین تکریم از خبرنگاران حوزۀ ورزش استان

۵۹ ورزشکار و پیشکسوت ورزشی به بیماری مرموز کرونا مبتلا شدند.

4195813d-5a3a-45fa-b82a-f9ad50084de0.jpg

گوهردهی :از جان باختن ۱۸ نفر از جامعه ورزشی مازندران بر اثر شیوع ویروس کووید ۱۹ در استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی هیات پزشکی ورزشی استان مازندران، دکتر فرزاد گوهردهی در آئین تکریم از خبرنگاران حوزۀ ورزش استان به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با اشاره به اینکه ما باید با کرونا زندگی و آن را مدیریت کنیم، از جان باختن ۱۸ نفر از جامعه  ورزشی مازندران بر اثر شیوع ویروس کووید ۱۹ در استان خبر داد و گفت: در زمان  خیزش شیوع ویروس کرونا که از سی ام بهمن ماه سال گذشته در استان شروع شد و اکنون نیز ادامه دارد.

۵۹ ورزشکار و پیشکسوت ورزشی به این بیماری مرموز مبتلا شدند.

وی همچنین با بیان اینکه خیزش موج دوم کووید ۱۹ در استان مازندران مانند اکثر استان های کشور بر اثر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی جهانی (مثل فاصله گذاری و استفاده از ماسک) بود افزود: بهترین راهکار مفید برای کاهش ابتلا به ویروس کرونا رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و عدم حضور غیرضروری در اماکن عمومی است.

این مسئول عدم رعایت این پروتکل های بهداشتی توسط مردم را سبب افزایش این ویروس و مرگ و میر بیشتر ذر جامعه عنوان و تصریح کرد: براساس اطلاعات پزشکی از این بیماری نشان می دهد که هیچ فردی در برابر آن مصون و ایمن نخواهد بود و راهی به جز رعایت کامل دستورات بهداشتی نداریم.

گوهردهی در ادامه به کاهش آمار بیمه شدگان ورزشکاران تحت پوشش بیمه ورزشی در استان در دوران کرونا اشاره و اظهار کرد: در سال جاری حدود ۱۷ هزار نفر از ورزشکاران استان تحت پوشش بیمه ورزشی قرار گرفتند که نسبت به سال قبل که حدود ۱۷۰ هزار نفر بود با کاهش چشمگیر آمار بیمه شدگان مواجه بودیم.

وی با تأکید به ضرورت بیمه ورزشکاران استان از ورزشکاران درخواست کرد تا نسبت به بیمه و تمدید کارت بیمه خود اقدام کنند تا عدم بیمه سپاری آنان موجب نشود تا هیأت پزشکی، ورزشی نتواند خدمات پزشکی و درمانی به ورزشکاران به خصوص در زمان مصدومیت غرامت پرداخت کند.

دکتر گوهردهی با اشاره به دریافت کد رهگیری توسط باشگاه های ورزشی دارای مجوز در استان گفت: تاکنون حدود ۴۳۵ باشگاه ورزشی برای فعالیت خود در چارچوب پروتکل های بهداشتی این کدرهگیری را دریافت کرده اند و ضروری است مابقی باشگاه ها نیز نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ هیأت ورزشی و بیش از ۱۷۰ هزار ورزشکار و حدود دو هزار باشگاه ورزشی دارای مجوز و فاقد مجوز در استان مازندران فعالیت دارند خاطرنشان کرد: فعالیت مجدد باشگاه های ورزشی بعد از فروکش کردن ویروس کووید ۱۹ منوط به دریافت کدرهگیری است.

در ادامه  دکتر رز فولادی عضو هیأت علمی دانشگاه و نایب رئیس هیأت پزشکی ورزشی مازندران در حوزه بانوان با اشاره به اینکه بیماری کرونا بر روی همه جامعه و خدمات پزشکی ورزشی تأثیر گذاشته است گفت: بر این اساس ما مجبور به ارائه خدمات آنلاین از طریق حضور مجازی به ورزشکاران بودیم و حضور آنان در کلینیک هیأت کمرنگ تر شده بود.

وی با تأکید بر فعالیت روزانه ورزشکاران در فضای باز و منازل، آن را بهترین راهکار مناسب توسط هیأت پزشکی ورزشی استان برای فعالیت ورزشکاران در زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.