چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹

/ جلسه ستاد عالی مقابله با کرونا در ورزش/

دکتر سلطانی فر: با متخلفان پروتکل های بهداشتی در اماکن ورزشی قاطعانه برخورد می‌کنیم

ستاد عالی مقابله با کرونا در ورزش

وزیر ورزش و جوانان باتاکید بر نظارت جدی بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در باشگاهها گفت: با هیچ‌کس نبایدتعارف داشته باشیم، در موارد مواجهه با تخلف باید با قاطعیت رفتار کرده وبا متخلفین برخورد شود.


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی‌فر در جلسه ستاده مقابله با کرونا در ورزش که امروز در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد با اشاره به گسترش کرونا اظهار داشت: شرایط خاصی در کشور است و آن چیزی که آینده ما را در این‌باره مشخص می‌کند تصمیمات و سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا است که اتخاذ می‌کند.
وی افزود : باید تلاش کنیم ضمن رعایت دستورالعمل‌ها و ملاحظاتی که وجود دارد حتی‌الامکان فعالیت‌های ورزشی به خصوص ورزش همگانی محدود نشود. چون همانطور که بارها متخصصان برآن تاکید کردند فعالیت بدنی می‌تواند در عدم ابتلا به کرونا تاثیرگذار باشد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه افزود: بیشتر فعالیت‌های ورزشی باید در محیط‌های سرباز باشد و با تعداد نفرات کمتر فعالیت انجام شود.

او با تاکید برضد عفونی کردن تجهیزات ورزشی اظهار داشت : ما با هیچ‌کس رودربایستی نداریم بنابراین نظارت‌ها بر باشگاه‌ها باید جدی‌تر باشد و در مواردی که با تخلف برخورد می‌کنیم باید با قاطعیت رفتار کنیم و افراد خاطی مجازات شوند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: درست است بیشتر کسانی که در باشگاه‌ها فعالیت می‌کنند جوان هستند ولی با توجه به اظهارات کارشناسان و مسئولان ذیربط سن افراد مبتلا به کرونا درحال کاهش است و این خبر نگران کننده‌ای است.

او با مهم خواندن کنترل اردوها ادامه داد: ورزشکارانی که به صورت قرنطینه درحال تمرین هستند باید تحت نظارت باشند.  ورزشکاری که در اردو حضور دارد چنانچه بیش از حد محدود شود ممکن است دچار برخی افسردگی‌ها و مشکلات روحی شود.

سلطانی فر باتاکید بر توجه بیشتر به پروتکلهای بهداشتی برای رشته های پربرخورد اظهار داشت : مثلا رشته ورزشی کشتی بسیا پربرخورد است و اگر به نحو مطلوب پروتکل‌ها را رعایت نکنیم می‌تواند تبدیل به یک فاجعه شود.

اوتصریح کرد: نظارت‌ها بر نحو تمرین ورزشکاران و اردوها باید بیشتر شود و همکاری‌هایی که با دوستانمان در وزارت بهداشت و درمان داریم ادامه داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان تلاش‌های مسئولین وزارت بهداشت و درمان قابل تقدیرتوصیف کرد و گفت :همانطور که از سوی دکتر نمکی در جلسه دولت گفته شد ما امروز دارای کادر درمانی مجرب برای مقابله با کرونا هستیم ولی درعین حال این کادر درمانی خسته است.
او گفت : خیلی از مراکز درمانی کشور با توجه به ازدیاد مبتلایان به کرونا به سختی می‌توانند پذیرش انجام دهندبنابراین باید تلاش کنیم با رعایت بیشتر پروتکلهای بهداشتی از ابتلای افراد جدید به ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

برای مشاهده گزارش تصویری این جلسه اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.