سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱

باشگاه‌ها و استخرها برای دریافت مجوز فعالیت باید استانداردهای اولیه بهداشتی را داشته باشند

استخر ها

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان گفت: رتبه‌بندی باشگاه‌های بدنسازی و استخرها و صدور مجوز فعالیت آنها در وضعیت قرمز کرونا، یک طرح پیشنهادی است که هنوز به استان‌ها ابلاغ نشده است.

احمد باقری‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره احتمال بازگشایی برخی از باشگاه‌های بدنسازی و استخرها در زمان وضعیت قرمز کرونا، اظهار داشت: رتبه‌بندی باشگاه‌های بدنسازی و استخرها و صدور مجوز فعالیت آنها در وضعیت قرمز کرونا، یک طرح پیشنهادی است که در حال طی کردن مراحل قانونی بوده و زمانی که به تصویب برسد، به مراکز استان‌ها ابلاغ خواهد شد.
وی ادامه داد: این طرح احتمالاً به زودی اعلام و اجرا خواهد شد؛ بر اساس این طرح کلیه باشگاه‌های بدنسازی و استخرها از نظر امکانات و استانداردهای بهداشتی مورد بازدید و بررسی قرار خواهند گرفت و علاوه بر آن سوابق آنها نیز بررسی شده و باشگاه‌ها و استخرها بر اساس نتیجه بررسی‌ها رتبه‌بندی خواهند شد.
باشگاه‌های بدنسازی و استخرهایی که استانداردهای اولیه برای فعالیت در شرایط قرمز کرونایی را داشته باشند، مجوز فعالیت دریافت خواهند کرد و باشگاه‌ها و استخرهایی که موفق به احراز این شرایط نشوند، در وضعیت زرد و قرمز کرونا حق فعالیت نخواهند داشت و باید تعطیل باشند.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی اصفهان در پاسخ به اینکه باشگاه‌های بدنسازی و استخرها برای دریافت مجوز باید از چه معیارهایی برخوردار باشند، گفت: هنوز جزئیات این طرح اعلام نشده و به مرحله اجرا نرسیده است.
وی در پاسخ به اینکه پروتکل‌های بهداشتی لیگ برتر فوتبال برای فصل پیش‌رو تغییراتی داشته است یا خیر، گفت: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مسابقات لیگ برتر در فصل گذشته بسیار سخت‌گیرانه تنظیم شده بود و اگر همان پروتکل‌ها اجر شود، برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر نگرانی نخواهیم داشت. به طور مثال فصل گذشته، فواصل تست‌های PCR یک هفته در نظر گرفته شده بود که پس از مدتی تعدیل شده و به فواصل 10 روز یک‌بار افزایش پیدا کرد. اکنون با توجه به وخامت وضعیت شیوع کرونا در کشور، قطعاً پروتکل‌ها سخت‌گیرانه بوده و با شدت بیشتری اجرا خواهد شد.
باقری‌مقدم خاطرنشان کرد: در فصل گذشته هیئت پزشکی ورزشی به صورت مستقیم بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت داشت و تمام مسابقات با حضور افسران کنترل سلامت برگزار می‌شد اما در فصل پیش‌رو مسئولیت این امر بر عهده کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال خواهد بود. در فصل پیش‌رو کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال مسئول نظارت بر اجرای پروتکل‌ها خواهد بود و فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان ناظر کلی فعالیت خواهد داشت و به صورت موردی بر نحوه اجرای مسابقات نظارت کرده و ممکن است افسران کنترل سلامت ما در برخی از رقابت‌ها حاضر شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.