سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

دکتر لشگری خبر داد؛

تایید پروتکل ایران توسط فدراسیون جهانی ووشو

لشگری

عضو ستاد مقابله با کرونا در ورزش و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون ووشو از تایید دستورالعمل بهداشتی پیشنهاد شده ایران از سوی فدراسیون جهانی به منظور برگزاری مسابقه های مختلف ووشو در سراسر جهان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر امیرعباس لشگری رئیس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی ووشو درباره ابلاغ دستورالعمل مربوط به کرونا از سوی فدراسیون جهانی به فدراسیون‎های عضو، اظهار کرد: در داخل کشور برای برگزاری مسابقات نیاز به یک پروتکل داشتیم. بر همین اساس یک پروتکل را با همکاری و مشورت با امیر صدیقی، رئیس فدراسیون تهیه کردیم و به فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مقابله با کرونا در ورزش ارائه دادیم.

او ادامه داد: متوجه این موضوع شدیم که این دستورالعمل می‌تواند یک وجهه بین‌المللی داشته باشد، چون تمام ضوابط در آن برای برگزاری رویدادهای مختلف ووشو دیده شده است. به همین دلیل آن را به فدراسیون جهانی ارائه دادیم و گفتیم که این پروتکل می‌تواند در مسیر برگزاری مسابقات ووشو راه‌گشا باشد تا سلامت همه ورزشکاران و مربیان حفظ شود.

وی عنوان کرد: فدراسیون ووشو در ارائه این دستورالعمل در دنیا پیشگام شد. خوشبختانه مسئولان مروبطه هم از این موضوع استقبال کرد. این دستورالعمل توسط دبیرکل IWUF بررسی و به کمیته پزشکی که ریاستش را بر عهده دارم، ارجاع شد. در این کمیته با مشورت سایر اعضا تغییراتی در آن صورت گرفت و سرانجام مورد تایید فدراسیون جهانی قرار گرفت و به همه فدراسیون‌های عضو ابلاغ شد.

دکتر لشگری خاطرنشان کرد: این افتخاری برای کشورمان است که توانستیم دستورالعمل مرتبط با برگزاری مسابقات در دوران کرونا را پیشنهاد بدهیم و به عنوان یک فدراسیون پیشگام که به دنبال حفظ سلامتی ورزشکاران در دنیاست، این کار را انجام دادیم. این دستورالعمل از این پس در همه مسابقات و در هر نقطه‌ای از دنیا لازم الاجرا خواهد بود.
او گفت: به دنبال آن بودیم که مسابقات دوباره برگزار و البته سلامتی ورزشکاران و عوامل اجرایی حفظ شود تا بتوانیم همچون فوتبال شاهد برگزار رویدادهای مختلف باشیم. خدا را شکر می‌کنم که در این موضع پیشگام بودیم و اقدام مثبتی در این مسیر انجام دادیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.