سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آماده سازی ۵ فروند هواپیما برای ورود واکسن کرونا به ایران

هواپیمای حامل واکسن کرونا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران به نقل از سایت وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد، از برگزاری جلسه آمادگی برای حمل و انتقال واکسن کووید ۱۹ خبر داد.

شهرام آدم نژاد، جانشین وزیر راه و شهرسازی در ستاد مدیریت بحران گفت: به منظور آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای حمل و انتقال واکسن کووید ۱۹ به کشور، جلسه ای با حضور دستگاه های مربوطه برگزار شد.
وی اضافه کرد: بررسی ها در خصوص شرایط و تجهیزات مورد نیاز برای انتقال واکسن به کشور با هواپیما و تامین ابزار و تجهیز فضای لازم در فرودگاه ها برای تخلیه از هواپیما و نگهداری در فرودگاه تا زمان انتقال به مراکز درمانی و محل نگهداری در شهرها، انجام پذیرفت.
او افزود: این جلسه بدین منظور برگزار شد تا در صورتی که ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیم به واردات واکسن کووید ۱۹ به کشور را گرفت، سرعت انتقال واکسن به کشور توسط کمیته حمل و نقل، با پیش بینی های صورت گرفته برای تامین تجهیزات مورد نیاز افزایش یابد.
آدم نژاد همچنین تاکید کرد: تعداد پنج فروند هواپیمای مورد نیاز واردات واکسن را آماده کرده‌ایم و در حال بررسی هستیم که در هر هواپیما چند تن یخ خشک باید تعبیه شود تا هواپیماها امکان واردات واکسن را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.