پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰

حضور دکتر نوروزی در جلسه هیات رییسه هیات پزشکی ورزشی مازندران

15.jpg

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور گفت : تست دوپینگ ورزشکاران اعزامی به المپیک ۲۰۲۱ تشدید می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هیات پزشکی ورزشی مازندران، جلسه هیات رییسه هیات پزشکی ورزشی مازندران در شرایطی صبح امروز در ساری برگزار شد که دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در این جلسه حضور یافت و از نزدیک در جریان برنامه های آتی این هیات قرار گرفت.

در این جلسه دکتر فرزاد گوهردهی رئیس هیات گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های کلان هیات بیان کرد.

بر اساس این گزارش، دکتر نوروزی ریاست فدراسیون به پاس کسب رتبه برتر کشور توسط هیات پزشکی ورزشی مازندران از دکتر گوهردهی تقدیر کرد

دکتر غلامرضا نوروزی طی مصاحبه ای با خبرنگاران ، هدف از تشدید تست گیری ( کرونا ) را جلوگیری از اعزام وزرشکاران دوپینگی به مسابقات برشمرد و افزود : در سال های اخیر به دلیل افزایش ورزشکاران دوپینگی ، سخت گیری در  تست گیری از ورزشکاران اعزامی به مسابقات برون مرزی نسبت به گذشته بیشتر شده بود.

وی گفت : تست دوپینگ برای مسابقات داخلی نیز بر روی ورزشکاران تکرار می شود تا بتوانیم از طریق برخورد با متخلفان، ریسک دوپینگ را برای ورزشکاران افزایش دهیم.
نوروزی در مورد توجیه برخی ورزشکاران مبنی بر بی اطلاعی از داروی مصرفی که منجر به مثبت شدن تستشان شده ، اظهار داشت : از نظر قانون تمامی مسئولیت تغذیه ورزشکاران بر عهده خود ورزشکار است و اسامی داروهایی که دوپینگ محسوب می شود ، در اختیار آنان قرار دارد.
وی تعداد داروهایی را که مصرفشان دوپینگ محسوب می شود ۶ قلم اعلام کرد و گفت که ورزشکاران باید از مصرف این داروها به صورت جدی بپرهیزند.

خسارت کرونا بر فعالیت هیات پزشکی ورزشی 
رییس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه های ورزشی ، گفت : تعطیلی باشگاه ها ضرر زیادی را متوجه ورزشکاران و باشگاه های ورزشی کرد ولی زیان هیات های پزشکی ورزشی از ناحیه این ویروس بیشتر از باشگاه ها بود.
وی توضیح داد : تعطیلی باشگاه ها سبب شد تا تست گیری و سایر خدمات رسانی هیات ها به ورزشکاران که جنبه درآمدزایی برایشان داشت با کاهش شدیدی مواجه شود و به همین دلیل بعضی از هیات های استانی به خاطر کاهش درآمد با مشکلات مالی زیادی مواجه هستند.

نوروزی در پاسخ به پرسشی در باره بازگشایی استخرها و ورزش های آبی و تفریحی با توجه به کاهش شدت شیوع کرونا در بعضی مناطق کشور ، گفت : در روزهای اخیر که وضعیت کرونا در بعضی شهرستان ها زرد و آبی شد ، فدراسیون پزشکی ورزشی پروتکل های بهداشتی را برای بازگشایی ورزش های آبی به وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرده است که قرار است در نشست ستاد که روز شنبه چهارم بهمن برگزار می شود ، مطرح گردد.

وی افزود : چنانچه ستاد با بازگشایی این مراکز موافقت کند ، نظارت بر باشگاه ها و استخرها برای رعایت پروتکل های بهداشتی باید افزایش یابد ، چرا که وضعیت کنونی مناطق زرد و آبی کرونایی شکننده است و هر گونه عادی انگاری می تواند مشکلات را تشدید کند.

در پایان دکتر نوروزی از بخش های مختلف هیات بازدید کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.