دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸

مجموع قربانیان کرونا در کشور به بیش از ۶۰ هزار نفر رسید

لاری

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با درگذشت ۹۳ بیمار دیگر در شبانه روز گذشته، مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۶۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران و به نقل از وبدا، دکتر سیما سادات لاری با اعلام این خبر افزود: از دیروز تا امروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۹۴ نفر از آنها بستری شدند.

وی با بیان این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۶۹ نفر رسیده است، گفت:  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۰ هزار و ۷۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این که خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۱۲۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و  از بیمارستان ها ترخیص شده اند، بیان کرد: سه هزار و ۷۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته دکتر لاری  تا کنون ۱۰ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی با اعلام این که در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند، تصریح کرد: شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.