چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶

وادا فعالیت های ایران نادو را تایید کرد

WADA

دکتر فرزاد شارکی، قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) از منطبق بودن فعالیت های نادوی ایران با استاندارد Code Compliance خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر شارکی گفت : تیم بازرسی چهار نفره وادا که شامل جورج تامس (مدیر ارشد، استانداردها و هماهنگی)، چیهو میکی(مدیر، استانداردها و هماهنگی)، تاریندا پوث (مدیر، امور حقوقی)، نیکولا کارول(مدیر ارشد، امور حقوقی) از ژانویه سال 2019 میلادی، ایران نادو را رسما وارد لیست "تحت نظارت" یا Watch list وادا نموده و تا ژانویه سال 2022 فعالیت های آن را زیر نظر گرفتند.

دکتر فرزاد شارکی افزود : این نظارت بر عملکرد نادوها و سازمان های همکار سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ به صورت دوره ای و جهت رفع اشکالات احتمالی انجام می شود و طی دوسال گذشته بارها اسناد و فعالیتهای نادوی ایران به این تیم کارشناسی تحویل شد و دفاع کارشناسان نادوی ایران از عملکرد آن سبب گردید که، ایران از لیست "تحت نظارت" یا Watch list وادا خارج شود که طی ایمیلی رسمی به نادو ابلاغ شد.

قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ خاطر نشان کرد : طبق قوانین وادا اگر نادوی یک کشور یا سازمان همکار وادا از نظارت های دقیق سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ Watch list نمره قبولی نگیرد بی درنگ مجوز فعالیتش لغو شده و تمامی مسئولیت های آن به مجموعه ای بین المللی ثالث داده می شود. که با توجه به استراتژیک بودن موضوع دوپینگ برای ورزش کشورها، برای هیچ کشوری قابل قبول نیست.

وی خاطر نشان کرد : در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، تلاش متخصصین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران نتیجه داد و توانستیم بار دیگر با تمامی محدودیت های بین المللی، توانمندی نادوی ایران را به سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ ثابت کنیم، که جا دارد از حمایتهای همه جانبه دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ جناب آقای دکتر غلامرضا نوروزی، وزیر محترم ورزش و جوانان، معاون محترم ورزش قهرمانی و حرفه ای و تلاش تمامی همکارانم در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ قدردانی نمایم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.