سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱

وضعیت وخیم ۱۲ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش های ICU بیمارستان های فارس

آمار

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، چهاردهم تیر ۱۴۰۱، اعلام کرد.

 به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۹۷۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۰ هزار و ۱۱۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۲۵۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۱ هزار و ۶۶۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۷۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۴۰۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۵ هزار و ۳۳۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۴۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۴۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۶۴۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.