یکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸

آغاز ثبت نام دوره ماساژ ورزشی در رشت

ماساژ گیلان

به گزارش دفتر گیلان پایگاه خبری _ تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، باتوجه به بالا بودن متقاضیان این دوره هیات پزشکی ورزشی در نظر دارد دوره ماساژ ورزشی را به مدت ۱۰۰ ساعت با تدریس مدرسین فدراسیون پزشکی ورزشی در رشت برگزار کند.

از اهداف این دوره می توان به آموختن مهارت های مقدماتی ماساژ ورزشی و آشنایی با موارد کاربرد و منع ماساژ اشاره کرد.

قابلیت ها و توانایی ها: بعد از پایان دوره دانش پذیران باید با مهارت های مقدماتی ماساژ ورزشی آشنا بوده و توانایی انجام ماساژ برای ورزشکاران را زیر نظر پزشک یا فیزیوتراپیست داشته باشند  و از آگاهی کامل نسبت به موارد کاربرد و منع ماساژ  برخوردار باشند.

دانش پذیران باید باید با آناتومی تنه و اندام ها، فیزیولوژی عصبی- عضلانی و سیستم گردش خون آشنا بوده و نحوه برخورد اولیه با آسیبهای ورزشی و فوریتهای پیش بیمارستانی پزشکی را بدانند. دانش پذیران بعد از طی دوره آموزشی موظف به گذراندن ۵۰ ساعت کارورزی بالینی مطابق با لاگ بوک مربوطه خواهند بود.

لازم به ذکر است حداقل نیاز آموزشی : دارابودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناس تربیت بدنی، پرستاری، پیرا پزشکی(هوشبری، تکنسین اتلق عمل، تکنسین فوریت های پزشکی و ... درصورتیکه داوطلب در رشته دیگری تحصیل نموده باشد با دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه و دو سال سابقه کار ماساژ به صورت رسمی و مستند بنا بر تشخیص کمیته آموزش قادر به ثبت نام در دوره ماساژ ورزشی خواهد بود

ضمناً دارندگان مدارک غیر مرتبط باید حداقل ۲۰ ساعت پیش نیاز آموزشی را با موفقیت در امتحان پایان دوره طی نمایند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.