شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد؛

افزایش شهرهای زرد نقشه کرونا در فارس به ۵ مورد

زرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از افزایش شهرهای دارای وضعیت زرد در نقشه کرونا به پنج شهرستان خبر داد و گفت: ورود موج هشتم کرونا به کشور با افزایش نسبی آمارهای کرونا در فارس همراه بوده است.

به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران،دکتر «سید وحید حسینی» با اعلام آخرین وضعیت رنگبندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، وضعیت شهرستان های خرم بید؛ زرقان؛ خفر؛ جویم و لارستان را زرد اعلام کرد و افزود: دیگر شهرستان های استان فارس بر اساس این گزارش، در وضعیت آبی قرار دارد.او این افزایش را که همزمان با ورود موج هشتم بیماری کرونا به کشور بوده است، به منزله هشداری برای سلامت عمومی قلمداد کرد و از مردم استان فارس خواست تا در مقابل این زنگ خطر، هوشیارانه اقدام کرده و از سلامت خود و اطرافیان در برابر این بیماری محافظت کنند.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس پایبندی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل، همچنین شست و شوی منظم دست ها، حفظ فاصله فیزیکی و پیش بینی تهویه مناسب در اماکن را از جمله راهکارهای موثر در شرایط کنونی دانست.

دریافت به موقع واکسن پیش از گسترش موج جدید بیماری، دیگر توصیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مردم استان فارس بود و با تاکید بر ضرورت این امر به ویژه در گروه های آسیب پذیر جامعه نظیر مبتلایان به بیماری های زمینه ای و سالمندان گفت: کاهش سطح ایمنی عمومی با توجه به گذشت چند ماه از دریافت واکسن در اغلب گروه های جامعه، نگرانی ها را نسبت به گستردگی شیوع این بیماری در کشور افزایش داده است.

او با اشاره به آمادگی مراکز واکسیناسیون استان برای مراجعه و دریافت واکسن، از فعالیت هشت پایگاه واکسیناسیون در شیراز و همچنین مراکز واکسیناسیون در شهرستان های استان خبر داد که ساعت و نحوه فعالیت این مراکز به صورت روزانه در پایگاه خبری دانشگاه به نشانی اینترنتی https://www.sums.ac.ir/fa/۰ و همچنین کانال های خبری زیرمجموعه دانشگاه، اطلاع رسانی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از افراد خواست تا در صوت بروز علایم بیماری نظیر سرفه، تب، آبریزش بینی و بدن درد، به مراکز ارائه خدمات سلامت و یا پزشک خانواده مراجعه کرده و تا حد امکان از انتقال بیماری به اطرافیان، پیشگیری کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.