سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳

دکتر سوری اعلام کرد؛

۷۱ هزار ورزشکار در لرستان ساماندهی شدند

دکتر علی سوری/لرستان

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان‌ لرستان ۷۱ هزار و ۶۸ ورزشکار این استان عضو کمیته خدمات درمانی هستند .

به  گزارش روابط عمومی هیات پزشکی ورزشی لرستان، دکتر علی سوری با بیان اینکه پشتیبانی از ورزش قهرمانی و سلامت همگانی از وظایف هیات پزشکی ورزشی است اظهار کرد: تمامی اهداف و برنامه‌های هیات در حوزه‌هایی نظیر درمان، پزشکی ورزشی و سلامت، آموزش و پژوهش تبیین شده است.

وی با اشاره به آمار ورزشکاران سازمان یافته استان‌، افزود: سال گذشته  ۷۱ هزار و ۶۸ ورزشکار این استان عضو کمیته خدمات درمانی شدند که نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۴۸ درصد افزایش داشته است.

دکتر سوری خاطر نشان کرد: ۴۷ هزار و ۵۷۱ نفر آقایان ورزشکار و ۲۳ هزار و ۴۹۷ نفر بانوان در کمیته خدمات درمانی پزشکی ورزشی عضو شده اند.

رئیس هیات پزشکی ورزشی لرستان با اشاره به هیات‌های برتر در عضویت ورزشکاران در کمیته خدمات درمانی بیان کرد:در هیات فوتبال استان ۱۲ هزار و ۱۲۵ نفر در کمیته خدمات درمانی پزشکی ورزشی عضو شده‌اند که تعداد ۷۳۷ نفر از آنها زن و  ۱۱ هزار و ۳۸۸‌ نفر نیز مرد هستند.

دکتر سوری با اشاره به هیات کشتی استان، عنوان کرد: در این هیات نیز  ۱۲ هزار و چهار نفر عضو کمیته خدمات درمانی پزشکی ورزشی شده اند که ۵۹ نفر از آنها زن و ۱۲ هزار و ۹۴۵ نفر نیز مرد هستند.

وی با اشاره به هیات کاراته، تصریح کرد: در این هیات ۶ هزار و ۹۹۳ نفر عضو کمیته خدمات درمانی پزشکی ورزشی شده اند که ۴ هزار و ۹۴ نفر زن و ۲ هزار و ۸۹۹ نفر نیز مرد هستند.

رئیس هیات پزشکی ورزشی لرستان درخصوص هیات بدنسازی افزود: در این هیات نیز ۴ هزار و ۸۴۰ نفر عضو هستند که ۲ هزار و ۳۵۲ نفر زن و ۲ هزار و ۴۸۸ نفر نیز مرد هستند.

دکتر سوری با اشاره به هیات ژیمناستیک، تصریح کرد: در هیات ژیمناستیک نیز ۵ هزار و ۴۵۸ نفر عضو کمیته خدمات درمانی پزشکی ورزشی هستند که ۲ هزار و ۸۷۸ نفر زن و ۲ هزار و ۵۸۰ نفر نیز مرد هستند.

لازم‌به ذکر است طی مراسمی  از روسای هیات‌های فوتبال، کشتی، پرورش اندام، ژیمناستیک و کاراته استان لرستان به عنوان هیات‌های برتر در جذب ورزشکاران در کمیته خدمات درمانی  تجلیل شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.