یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۳

گزارش کامل مجمع عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی

پولادگر: این فدراسیون امید، آرامش خاطر و اعتماد به نفس به ورزشکاران می دهد/ دکتر نوروزی:رشد ۱۰۰ هزار نفری ورزشکاران تحت پوشش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم/ دکتر اردیبهشت:تصویب تغییرات آیین نامه خدمات درمانی جهت رفاه حال ورزشکاران است

مجمع عمومی

مجمع عمومی سالانه فدراسیون پزشکی ورزشی با حضور سید محمد پولادگر؛ معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، آرش فرهادیان؛ مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی، مهین فرهادی‌زاد؛ نایب رییس کمیته ملی المپیک، دکتر سید اشکان اردیبهشت دبیر مجمع, دکتر لاله حاکمی نایب رئیس فدراسیون و دکتر جوانمردی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک به صورت وبینار برگزار شد.

گزارش کامل پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، از این مجمع را می خوانید...

گزارش تصویری

سید محمد پولادگر: با خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی ورزشکارانمان با اعتماد به نفش و آرامش خاطر به هانگژو خواهند رفت

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به در پیش بودن بازی های آسیایی هانگژو، اوج عملکرد فدراسیون پزشکی ورزشی را در این بازی ها و بازی های المپیک دانست و به تمجید خدمات ارائه شده پرداخت.

سید محمد پولادگر ،ضمن قدردانی از خدمات ارائه شده این فدراسیون، اظهار کرد: فعالیت‌های این فدراسیون از جمله فعالیت‌هایی است که همه فدراسیون های ورزشی ما از آن منتفع می شود و برنامه ریزی و تدابیری که در حوزه های مختلف با فعالیت این فدراسیون صورت می گیرد، کمک حال همه فدراسیون های دیگر است.

وی افزود: یکی از مواردی که خیلی برای خودم بسیار مهم است و اگر از فدراسیون ها هم بپرسید به آن اشاره می‌کنند، دو رویداد بزرگ ورزشی المپیک و  بازی های آسیایی است که بازی های آسیایی از یک ماه دیگر در هانگژو آغاز می شود. خدماتی که این فدراسیون در این دو رویداد برای قهرمانانی که عصاره قهرمانی ما هستند و با طی مسیر سخت و دشوار موفق به حضور در این رویداد می‌شوند، بسیار خدمات ارزشمندی است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی در بازی های المپیک توکیو، افزود: المپیک توکیو یک تجربه تازه و ویژه ویروس کرونا بود، خیلی خاص برگزار شد، می‌دیدم که چگونه همه روزه طبق پروتکل میزبان همه ورزشکاران و همه کسانی که در دهکده حضور داشتند و بعد از آن که من پارالمپبک بودم و یک تجربه بیرون از دهکده داشتم آنجا نیز همین شرایط سخت بود و همه بایستی که نمونه گیری می‌شدند و در یک ساعت به محل تعیین شده می‌بردند. برای همه ورزسکاران در دهکده این زحمت را دوستان فدراسیون پزشکی ورزشی می کشیدند و ما که بیرون بودیم و خودمان باید انجام می‌دادیم فهمیدیم که چقدر کار سختی است. چون اگر یک روز نمونه گیری انجام نمی‌شد، بلافاصله به سیستم نگاه می‌کردند و اجازه ورود در هیچ کدام از گیت‌ها داده نمی‌شد.

پولادگر: این فدراسیون امید، آرامش خاطر و اعتماد به نفس به ورزشکاان می دهد/ دکتر نوروزی:رشد ۱۰۰ هزار نفری ورزشکاران تحت پوشش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم/ دکتر اردیبهشت:تصویب تغییرات آیین نامه خدمات درمانی جهت رفاه حال ورزشکاران است

پولادگر ادامه داد: خیلی شرایط خاص و سختی بود و الحق و الانصاف فدراسیون پزشکی ورزشی در آنجا بیشترین کمک را به همه اعضای کاروان کردند، چه در المپیک و چه در پاراالمپیک. یکی از خدمات ویژه‌ای و کمک‌های خاصی که ابن فدراسیون در این دو رویداد خاص دارد همین ارائه خدمات پزشکی است که در بعضی جاها بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده است. شاید خیلی ها متوجه نشوند که یک ورزشکار در حد المپیک چگونه بعد از  یک آسیب دیدگی شدید که حتی باعث تصمیم به کناره‌گیری برای برخی می‌شود، فدراسیون پزشکی ورزشی شرایطی را ایجاد می کند که باز هم بتوانند در یک میدان بزرگ و حساس مانند بازی های المپیک مجددا حصور پیدا کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: فقط پزشکی هم نیست، حوزه های دیگر هم زحمت می‌کشند تا یک قهرمان فارغ از هرگونه مشکل و گرفتاری بیاید و با آسودگی خاطر در یک میدان رقابتی حاضر شده و عنوانی به دست آورد.

سید محمد پولادگر در ادامه با اشاره به صنعت بیمه و اهمیت تنوع خدمات بیمه ای ، تصریح کرد: خدماتی که در کشورمان به ورزشکاران ارائه می شود، خدمات ممتازی است، اما باز هم باید این خدمات را افزایش دهیم و به جوانانمان کمک کنیم که در این میدان رشد کنند و بتوانند پا روی سکوهای قهرمانی بگذارند که ثمره آن شادابی و نشاط و افزایش غرور ملی در سطح جامعه است. باز هم از زحمات همه دوستان سپاسگزارم و آرزوی موفقیت می‌کنم برای فدراسیون در مامویت خاص پیش رو که بازی های آسیایی و پاراآسیایی است. با خدماتی که این فدراسیون ارائه می‌کند می‌دانم که بچه‌ها امیدوار و با آرامش خاطر و اعتماد به نفس بیشتری در رقابت‌ها شرکت می‌کنند و مدالهای ارزشمندی کسب خواهند کرد.

دکتر نوروزی در مجمع عمومی فدراسیون اعلام کرد:فدراسیون پزشکی ورزشی خانه ورزشکاران است

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه این فدراسیون خانه ورزشکاران است، گفت: تمامی ورزشکاران باید بدانند اگر خدای ناکرده با هر مشکلی مواجه شدند برای پیگیری مسائل درمانی می‌توانند به این فدراسیون مراجعه کنند.
 دکتر غلامرضا نوروزی اظهار کرد: در قبال ورزشکاران تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا خدمات مناسب را به آن‌ها ارائه کنیم.
وی ادامه داد:  باید به گونه‌ای پیش برویم که ورزشکاران بدون دغدغه در حوزه همگانی و قهرمانی فعالیت‌های خود را دنبال کنند و اگر خدای ناکرده با مشکلی مواجه شدند بدانند که فدراسیون پزشکی ورزشی خانه آن‌ها است و برای پیگیری مسائل درمانی می‌توانند به آن مراجعه کنند.
نایب رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین کمیته‌های فعال در فدراسیون پزشکی ورزشی، کمیته خدمات درمانی است، بیان کرد: وظیفه این کمیته عضوگیری و سازمان‌دهی ورزشکارانی است که کارت خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
آمار ورزشکاران دارای بیمه فدراسیون پزشکی ورزشی
نوروزی ادامه داد: در سال ۹۸ که به قبل از شیوع ویروس کرونا باز می‌گشت برای نزدیک به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ورزشکار کارت خدمات درمانی، صادر شده بود، اظهار کرد: سال ۹۹ در اوج کرونا تعداد ورزشکاران به یک میلیون نفر کاهش یافت و با مشکلات عدیده‌ای روبرو بودیم و با فروکش کردن این بیماری در سال ۱۴۰۱ مجددا شاهد رشد ورزشکاران سازمان‌یافته بودیم و تعداد آن‌ها به نزدیک ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسید که در نوع خود بی نظیر بود چرا که بسیاری از مسابقات ورزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۱۰۰ هزار نفری ورزشکاران سازمان یافته در حوزه خدمات درمانی هستیم، اظهار کرد: بررسی اسناد درمانی ورزشکاران و اقدام مهم دیگر فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد ورزشکاران معلول بود که در اثر ورزش آسیب‌دیده بودند و هزینه زیادی داشتند و خانواده آن‌ها نیز در بخش نگهداری با سختی‌هایی مواجه بودند.
پرداخت کمک هزینه ماهانه به ورزشکاران ضایعه نخاعی
رییس فدراسیون پزشکی ورزشی افزود: از سال ۹۷ به این فکر افتادیم که برای این عزیزان ماهانه پرداخت کنیم و از مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کار خود را آغاز کردیم و امروز به عدد ۵ میلیون تومان رسیده‌ایم که خوشبختانه رضایت خاطر ایجاد کرده است و اگر بتوانیم با هم در سایر بخش‌ها صرفه‌جویی خواهیم داشت و این مبلغ را افزایش می‌دهیم تا شرمنده این عزیزان نشویم.
دکتر نوروزی با بیان اینکه ورزشکاران از دو طریق می‌توانند به درمان خود بپردازند، خاطرنشان کرد: یک مسیر بیمارستان‌های طرف قرارداد فدراسیون پزشکی ورزشی است و ورزشکارانی که در سراسر کشور مصدوم می‌شوند، می‌توانند به مراکز درمانی سراسر کشور مراجعه کنند و اسناد پزشکی را ارائه کرده هزینه خود را دریافت کنند.

پولادگر: این فدراسیون امید، آرامش خاطر و اعتماد به نفس به ورزشکاان می دهد/ دکتر نوروزی:رشد ۱۰۰ هزار نفری ورزشکاران تحت پوشش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم/ دکتر اردیبهشت:تصویب تغییرات آیین نامه خدمات درمانی جهت رفاه حال ورزشکاران است
فیزیوتراپی رایگان پیشکسوتان ورزشی
وی با اعلام اینکه در سال گذشته اقدامات مربوط به جراحی ۲۱ ملی‌پوش سرشناس از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی مدنظر قرار گرفت، عنوان کرد: انجام رادیولوژی و تصویربرداری از ۳ هزار و ۴۰۵ ورزشکار نیز مدنظر قرار گرفت، فعال شدن درمانگاه تخصصی قلب و عروق دیگر اقدام انجام شده است و فعالیت مهم دیگر مربوط به کمیته توانبخشی است که خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهد و روزی نیست که پیشکسوتان برای انجام فیزیوتراپی مراجعه نکنند و با توجه به هزینه‌های بالای فیزیوتراپی خوشبختانه به فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه می‌کنند و هزینه‌ای از آن‌ها اخذ نمی‌شود.

فعالیت های آموزشی

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه کمیته آموزش یکی از کمیته‌های مهم این فدراسیون است، گفت: برای بیش از ۹ هزار نفر در سراسر کشور در قالب ۴۰۰ دوره کلاس برگزار شد و دوره ماساژ ورزشی یکی از این دوره‌های مهم است که اشتغال‌زایی خوبی نیز به همراه دارد.
دکتر نوروزی ادامه داد: کنگره پزشکی ورزشی سال گذشته با حضور ۱۶۳۱ نفر برگزار شد که در نوع خود بی‌نظیر و دارای کارگاه‌های جانبی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان بود.
وی با اشاره به اینکه کمیته پزشکی مسابقات یکی از کمیته‌های مهم فدراسیون است که پوشش پزشکی مسابقات را بر عهده دارد، عنوان کرد: پوشش پزشکی مسابقات به میزان ۲۴۵ هزار و ۴۷۸ نفر ساعت که بیش از ۸۰ درصد آن به صورت رایگان بود، در کشور مدنظر قرار گرفته است.
پوشش پزشکی مسابقات
نایب رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه همچنین پوشش پزشکی حدود ۴۰۰ هزار نفر-ساعت رویداد بین‌المللی، اردو و مسابقات ملی را داشتیم، گفت: بعضا فدراسیون‌ها کمیته پزشکی دارند که منحصر به فرد است و با توجه به اینکه ممکن است حقوقی دریافت نکنند کامل نیستند، بنابراین بعضا پوشش اردویی فدراسیون‌های مختلف را نیز انجام می‌دهیم.
دکتر نوروزی ادامه داد: بازرسی از ۲۲ هزار اماکن ورزشی در سراسر کشور در طول سال انجام شد که کمیته نظارت با هماهنگی مدیرکل باشگاه‌ها و حمایت معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان بر سلامت باشگاه‌های کشور نظارت را انجام دادند و در عین حال پیگیری بیش از ۸۰۰ مورد شکایت مردمی ثبت شده در سامانه مدنظر قرار گرفت.
وی در مورد ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز، خاطرنشان کرد: نظارت ویژه از سوی رییس ستاد که معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان است، صورت می‌گیرد هزینه‌های ارزی و ریالی نیز پرداخت می‌شود تا نمونه‌ها به موقع به نتیجه برسد و شاهد محیطی پاک در ورزش ایران باشیم.
امیدواریم پشتیبان خوبی برای ورزشی کشور باشیم
رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه کاری به بیمه ورزشی افراد نداریم و تمام سعی مان این است هر فردی به مجموعه فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه می‌کند با رضایت خاطر بازگردد، اظهار کرد: با توجه به نواقص موجود و پیگیری‌های صورت گرفته تلاش کردیم تعرفه را به حدی برسانیم که ورزشکاران عزیز هزینه‌ای از جیب پرداخت نکنند و قهرمانان کشور المپیک، جهانی و آسیایی سقف هزینه درمانی را هر چه باشد منوط به اینکه از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی معرفی شوند، پرداخت می‌کنیم و سایر ورزشکاران که خارج از مسیر ما مراجع می کنند تا سقف ۶۵ میبلیون به آن‌ها هزینه درمانی پرداخت خواهیم کرد.
دکتر نوروزی در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم پشتیبان خوبی برای ورزش کشور باشیم و به حمایت کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان نیاز داریم.

دکتر اردیبهشت اعلام کرد؛تصویب تغییرات آیین نامه خدمات درمانی و آیین نامه تاسیس مراکز درمانی هیات های استانی پزشکی ورزشی

ارائه گزارش عملکرد سال ۱۴۰۱ توسط دکتر نوروزی رئیس فدراسیون، سخنرانی سید محمد پولادگر رئیس مجمع در خصوص خدمات فدراسیون، تشریح سرفصل های مجمع برای اعضا توسط دکتر اردیبهشت دبیر مجمع، ارائه گزارش مالی توسط سعید غلامی خزانه دار و مدیر امور مالی و تصویب عملکرد سال ۱۴۰۱، تصویب تقویم عملیاتی فدراسیون و تصویب گزارش مالی و حسابرسی از جمله سرفصل ها و مصوبات این مجمع بود.

پولادگر: این فدراسیون امید، آرامش خاطر و اعتماد به نفس به ورزشکاان می دهد/ دکتر نوروزی:رشد ۱۰۰ هزار نفری ورزشکاران تحت پوشش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم/ دکتر اردیبهشت:تصویب تغییرات آیین نامه خدمات درمانی جهت رفاه حال ورزشکاران است

همچنین اعضای مجمع ، آیین نامه کمیته خدمات درمانی فدراسیون را با تغییرات جدید به تصوب رساندند. دکتر اردیبهشت پس از پایان مجمع در این خصوص اظهار داشت: این آیین نامه در جهت رفاه حال ورزشکاران آسیب دیده و پوشش قابل توجه هزینه های درمان آنان ارائه و به تصوب اعضای مجمع رسید.

دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی در این خصوص اظهار کرد: این خدمات از حدود یک ماه پیش و پس از تصویب هیات رئیسه فدراسیون عملیاتی شد و رضایت خاطر ورزشکاران را به دنبال داشت.

دکتتر اردیبهشت خاطر نشان کرد: از دیگر مصوبات این مجمع تصویب آیین نامه تاسیس و اداره مراکز درمانی هیات های استانی پزشکی ورزشی به منظور یکسان سازی و قانونمند کردن بیش از پیش ارائه خدمات درمانی در هیات های استانی بود که با تصویب اعضای مجمع عملیاتی شد.

پولادگر: این فدراسیون امید، آرامش خاطر و اعتماد به نفس به ورزشکاران می دهد/ دکتر نوروزی:رشد ۱۰۰ هزار نفری ورزشکاران تحت پوشش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم/ دکتر اردیبهشت:تصویب تغییرات آیین نامه خدمات درمانی جهت رفاه حال ورزشکاران است

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.