پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۸

مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون پزشکی ورزشی با حضور رئیس هیات پزشکی ورزشی مازندران برگزار شد؛

بررسی افزایش تعرفه هزینه درمان ورزشکاران آسیب دیده سراسر کشور

image-20240516091714-1.jpeg

مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون پزشکی ورزشی به ریاست سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و با حضور دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون و نایب رئیس کمیته ملی المپیک،دکتر سید محمد پاک مهر نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه فدراسیون، دکتر مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان،دکتر سید اشکان اردیبهشت دبیر مجمع، دکتر لاله حاکمی نایب رئیس فدراسیون و دیگر اعضای مجمع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات پزشکی ورزشی استان مازندران ، در این مجمع که صبح روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در محل سالن قاسم فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد، دکتر نوروزی ضمن قدردانی از تک تک اعضای مجمع فدراسیون به تبیین نقش و جایگاه این فدراسیون در ارائه خدمات متنوع تخصصی و فوق تخصصی به جامعه ورزش کشور پرداخت و گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی در طول حیات خود و بویژه در سال های اخیر سرمنشا خدمات ارزنده برای مجموعه ورزش کشور بوده و به واقع مامن قهرمانان و ورزشکاران عزیزمان در اقصی نقاط کشور است.

وی با اشاره به روند ساماندهی ورزشکاران تصریح کرد: اگر در پایان سال ۱۴۰۲ شاهد ثبت رکورد تاریخی ساماندهی بیش از ۴ میلیون ورزشکار بودیم این مهم حاصل زحمات تمام عزیزان خانواده پزشکی ورزشی، حمایت بخش های مختلف ورزش کشور، فراهم بودن امکان عضویت آنلاین و ۳۶۵ روزه بودن اعتبار عضویت در کمیته خدمات درمانی و خدمات ارزنده با هزینه بسیار ناچیز به ورزشکاران آسیب دیده است که رضایت خاطر جامعه ورزش کشور را فراهم آورده است.

دکتر نوروزی تصریح کرد: با وجود این مقام عالی وزارت طی بخشنامه ای در سه بند عضویت تمام ورزشکاران سراسر کشور  در کمیته خدمات درمانی را اجباری اعلام نمود و به فدراسیون پزشکی ورزشی ماموریت داد زیرساخت تحقق عضویت بیش از ۱۰ درصد از جمعیت کشور را در کمیته خدمات درمانی پزشکی ورزشی فراهم آورد. از طرفی  تصریح شده است معیار اصلی ارزیابی عملکرد ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، شمار ورزشکاران سازمان یافته هر استان است و در این راستا مسئولیت همه ما بویژه فدراسیون پزشکی ورزشی بسیار سنگین است.

در ادامه دکتر اردیبهشت دبیر مجمع فدراسیون طی سخنانی اهمیت خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی و همچنین کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی را یادآور شد و برخی اعضای مجمع و روسای هیات های پزشکی ورزشی استان ها به بیان نقطه نظرات خود در خصوص افزایش تعریفه هزینه درمان ورزشکاران آسیب دیده پرداختند.

همچنین دکتر سید محمد بنی جمالی رئیس کمیته خدمات درمانی فدراسیون طی سخنانی به ارائه گزارشی در خصوص ساماندهی ورزشکاران و همچنین پروسه اصلاح آیین نامه کمیته خدمات درمانی فدراسیون پرداخت.

در ادامه دکتر مرم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان اقدامات فدراسیون پزشکی ورزشی در زمینه های مختلف بویژه ارائه خدمات به بانوان ورزشکاران سراسر کشور را ستود و از اهتمام هیات های پزشکی ورزشی استان ها در راستای اجرای موفق طرح ارزیابی ساختار قامتی بانوان تقدیر و تشکر کرد.

همچنین سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ضمن قدردانی از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی در سال های اخیر این فدراسیون را مجموعه ای منظم، خادم و مسئولیت پذیر توصیف کرد و گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات های تابعه همواره بدون ادعا و با خلوص نیت کامل به ارائه خدمت به جامعه ورزش سراسر کشور می پردازرند و گوشه ای از اهتمام این مجموعه را در پاندمی کرونا همگان به عینه مشاهده نمودند.

وی افزود: خدمات و زحمات خانواده پزشکی ورزشی به جامعه ورزش بی بدیل است امروز تلاش های خانواده پزشکی ورزشی به عنوان سربازان گمنام پشت صحنه ورزش قهرمانی بسیار حائز اهمیت است. شاکر پروردگار هستیم که در مجموعه فدراسیون پزشکی ورزشی  هیات های پزشکی ورزشی کشور احساس مسئولیت بالا وجود دارد و ورزشکاران ما با آرامش خاطر به ورزش و موفقیت های آن می اندیشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.