علم تمرین

 • از ورزش های قدرتی غافل نباشید

  از ورزش های قدرتی غافل نباشید

 • اهمیت و اصول گرم کردن قبل از ورزش

  اهمیت و اصول گرم کردن قبل از ورزش

  گرم کردن قبل از تمرین اهمیت زیادی دارد. دلیل اهمیت این موضوع بهبود عملکرد و کاهش ریسک آسیب می باشد.یک گرم کردن خوب باعث افزایش دمای عضلات و فعالیت بهتر آنها می شود.

 • چگونه بعد از ورزش ریکاوری سریع بدن را انجام دهیم؟

  چگونه بعد از ورزش ریکاوری سریع بدن را انجام دهیم؟

  با نگاهی دقیق به جوانب تمرینات مختلف در می‌یابیم که ریکاوری سریع بدن (بازگشت به حالت اولیه) یک بخش مهمی از فعالیت ورزشی است اما اکثر اوقات بخش ریکاوری کم ارزش تلقی می‌شود و در بسیاری از موارد حتی از آن چشم پوشی می‌شود.

 • قفل شدن زانو و درمان آن

  قفل شدن زانو و درمان آن

  روی زمین چهار زانو نشسته اید و ناگهان می بینید نمی توانید بلند شوید! یا در حال ورزش ناگهان زانویتان را نمی توانید خم کنید. انگار گیره ای پایتان را نگاه داشته و نمی گذارد آن را حرکت بدهید.

 • ارتباط و اثرات طناب زنی با دیگر ورزش ها

  ارتباط و اثرات طناب زنی با دیگر ورزش ها

  ارتباط و اثرات طناب زنی با ورزش های دیگر را می توان به سهولت در برنامه های تمرینی ورزشکاران حرفه ای مشاهده کرد؛ در زیر چند رشته و تأثیر طناب زنی بر آن را برای شما توضیح داده ایم.

 • کاربرد سیستم های انرژی در فعالیت های بدنی

  کاربرد سیستم های انرژی در فعالیت های بدنی

  یکی از موارد مهم و قابل توجه در طراحی تمرینات ورزشی و فعالیت بدنی آشنایی با سیستم های تامین کننده انرژی بدن در این فعالیت هاست.

 • با فشار خون بالا چگونه ورزش کنیم؟

  با فشار خون بالا چگونه ورزش کنیم؟

  ورزش کردن به پایین آمدن فشار خون کمک می‌کند؛ اما چطور؟ خون در رگ‌های بدن تحت اثر فشار مناسب جریان دارد. عامل ایجاد این فشار و حفظ آن، ضربان مداوم (انقباض) قلب می‌باشد. ورزش منظم و پایدار سبب تقویت قدرت انقباض قلب خواهد شد. این امر موجب می‌شود که قلب در هر بار انقباض، خون بیشتری را به داخل رگ‌های بدن پمپ کند.

 • ۴ توصیه برای کاهش درد عضلات ناشی از ورزش

  ۴ توصیه برای کاهش درد عضلات ناشی از ورزش

  معمولاً کمتر ورزشکاری پیدا می شود که از درد عضلات ناشی از تمرینات ورزشی شکایت نکند! توصیه های مختلفی برای کاهش درد عضلات مطرح می شود، اما در این مطلب ۴ توصیه دیگر که در کاهش درد عضلات تأثیر دارد را نیز معرفی می کنیم.

 • تمریناتی برای افزایش توانایی پرش/تصویری

  تمریناتی برای افزایش توانایی پرش/تصویری

  تفاوتی ندارد در چه رشته ورزشی فعال هستید، به هر حال به نفع‌ شما است که مهارت پریدن‌ خود را تقویت کنید.

 • تمرینات استقامتی بادی‌پامپ برای مبتدی‌ها/تصویری

  تمرینات استقامتی بادی‌پامپ برای مبتدی‌ها/تصویری

  اگر هنوزهم هم می‌ترسید از هالترهایی که گوشه باشگاه چیده شده استفاده کنید، برای شما توصیه‌هایی داریم. تمرین با هالتر بسیار ساده‌تر از آنی است که به‌نظر می‌رسد.