یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

برای یک دوره سه ساله؛

رئیس و نایب رئیس جدید وادا معرفی شدند

ویتولد بانکا

پنجمین کنفرانس جهانی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ در شرایطی همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس این نهاد بین المللی در لهستان به پایان رسید که از جمله مهمترین تصمیمات این کنفرانس رسمیت بخشیدن به انتخاب رئیس و نایب رئیس جدید آن بود؛ ویتولد بانکا از لهستان رئیس شد و خانم یانگ یانگ از چین، نایب رئیس.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، این دو نفر  که پیشتر توسط هیات مدیره وادا انتخاب شده بودند در این کنفرانس رسما به عنوان سکاندار آتی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ معرفی شدند و از ابتدای سال ۲۰۲۰ به مدت سه سال این سمت را عهده دار خواهند بود.

ویتولد بانکا، وزیر ورزش لهستان، در این باره  گفت: "برای من افتخار بزرگی است که رئیس وادا شدم. می دانم آژانس برای آینده ورزش چقدر اهمیت دارد و من تلاش خواهم کرد تا از ادامه برنامه جهانی مبارزه با دوپینگ که ارزش های ورزش پاک را در همه زمان ها حفظ می کند، اطمینان حاصل کنم. تعهد خود را بر این قرار می دهم که اولویت های ورزشکاران را در اولویت قرار دهم تا بتوانند اطمینان داشته باشند که آژانس همیشه از آنها برای رقابت پاک حمایت می کند.

وی افزود: می دانم که در سال های آینده با چالش های بسیاری روبرو خواهیم شد. گاهی مجبور خواهیم شد تصمیمات دشواری بگیریم با این حال، من اطمینان دارم که ما قادر خواهیم بود آنها را بسازیم. با هم، ما خستگی ناپذیر کار خواهیم کرد تا جهان ورزش پاک و ایمن تر داشته باشد چیزی که همچنان باعث الهام بخشیدن به میلیون ها انسان در سراسر جهان شود. "

 همچنین خانم یانگ یانگ گفت: " افتخار می کنم که به این سمت مهم انتخاب شدم. به عنوان یک ورزشکار سابق، اشتیاق زیادی به ورزش دارم و واقعاً به مبارزه با دوپینگ و لزوم حمایت از حقوق ورزشکاران پاک اعتقاد دارم. من به همراه رئیس بانکا اطمینان دارم که می توانیم تغییر واقعی ایجاد کنیم و من مشتاقانه منتظر شروع این کار هستم تا آینده ای روشن برای ورزش ایجاد شود. "

بر اساس این گزارش، ریچارد پوند کسی که به عنوان نخستین رئیس، وادا را طی سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ هدایت کرد، گفت: "کریگ  ریدای(رئیس کنونی) کسی است که سالهاست وقت و تجربه خود داوطلبانه  در اختیار این جامعه قرار داده است. وی به مدت شش سال وادا را رهبری کرده و در پایان دوره ریاست کریگ، وادا موقعیت سازمانی بهتری نسبت به قبل دارد. ما یک چارچوب نظارتی قوی تر، یک عملیات اطلاعاتی و تحقیقاتی در سطح جهانی داریم، ما بودجه تحقیق و توسعه علمی را تأمین می کنیم و بودجه به طور قابل توجهی افزایش یافته است به همین دلیل از او تشکر می کنیم.

پنجمین کنفرانس جهانی ضد دوپینگ ۵ تا ۷ نوامبر در کاتوویس لهستان برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.